Nagyszerű győzelemmel kezdte az idényt a TFSE-MTK női NB I-es kosárcsapata
2023. október 1.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Hegedűs Péter tanítványai a regnáló magyar bajnok Sopron Basketet múlták felül első mérkőzésükön a szeptemberben átadott Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

Történelmi tettnek lehettek tanúi szeptember 30-án, szombat este azok, akik kilátogattak a nemrég felavatott Dr. Koltai Jenő Sportközpontba. A TFSE-MTK női korlabdázói az NB I/A-s bajnokság nyitányán ugyanis remek hajrával győzték le a legutóbbi kiírás győztesét, a Sopron Basketet.

Az első negyedben gyors vezetést szereztek a vendégek, ám hiába zárkózott a TFSE, mégsem sikerült utolérnie ellenfelét. Jó darabig nem fordult a kocka, sőt! A második felvonásban már 24 pontos előnyre tett szert a Sopron, és 45–27-es előnnyel vonult a nagyszünetre.

A folytatásban mindenkit meglepett a TFSE hétpontos sorozata, amelyre ugyan még érkezett válasz, de ezután sikerült 15 pontra lefaragni a hátrányt. Megingott a bajnok, felcsillant a remény, Hegedűs Péter csapata pedig magához ragadta a lehetőséget.

Nagyszerű győzelemmel kezdte az idényt a TFSE MTK női NB I es kosárcsapata 1

A negyedik játékrész volt maga a csoda: 47–64-től gyakorlatilag nem jutott szóhoz a Sopron, a TFSE pedig teljes gőzzel ment előre. Az utolsó másodpercekben Szabó Fanni büntetővel mentette hosszabbításra a mérkőzést.

Legnagyobb örömünkre ezután sem tört meg a TFSE lendülete, és Dúl Panka, Monika Czinano és Szabó Fanni remek játékának köszönhetően végül hatpontos győzelemmel avatta fel a csapat a Dr. Koltai Jenő Sportközpontot.

A hazaiaknál Monika Czinano 25, Szabó Fanni 22, Baa Dominika 12 pontot szerzett, de minden pályára lépő hozzátette a magáét a sokáig emlékezetes sikerhez, csodálatos este volt!

Ez azt is jelenti egyben, hogy eddig a TFSE egyik csapata sem kapott ki semmilyen sportágban az új „Csörszben”.

TFSE-MTK–Sopron Basket 86–80 (14–20, 13–25, 15–12, 29–14, 15–9) – hosszabbítás után
Csörsz utca, 650 néző. V:
Varga-Záray, Németh P., Földesi Á.
TFSE:
 Dúl P. 8, BAA 12/9, SZABÓ F. 22/3, Carter 10/6, CZINANO 25. Csere: NÉMETH A. 7, Dúl T., Király A., Horváth D., Burján L. 2. Edző: Hegedűs Péter
SOPRON: Fegyverneky 4, Papp K. 12/6, TURNER 20, VARGA A. 19, SITKU ZS. 12. Csere: Böröndy V. 11/3, Janzsó 2, Toman D. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–10. 8. p.: 11–17. 13. p.: 18–24. 17. p.: 22–34. 19. p.: 27–41. 23. p.: 27–51. 25. p.: 34–51. 29. p.: 40–57. 33. p.: 45–62. 35. p.: 52–64. 37. p.: 61–66. 40. p.: 69–67. 43. p.: 78–78. Kipontozódott: Baa (39. p.), Varga A. (43. p.)

MESTERMÉRLEG
Hegedűs Péter: – A gyenge kezdést követően, aminek hangot is adtam az öltözőben, a folytatásban sem történt változás a játékunkban. Pontatlanok voltunk, ezen dolgoznunk kell a jövőben. A negyedik negyedben behullott egy-két dobásunk, „benéztünk” tíz pont alá, amiben a nézők is segítettek. A hosszabbításban mentálisan már nálunk volt az előny. Csarnokavatóhoz méltó meccset játszottunk.

Fotó: tfse.sport.hu