A képzés időtartama: 4 félév
Munkarend: nappali vagy levelező. Levelező oktatási napok: 2 hetente péntek és szombat
Finanszírozás: államilag finanszírozott vagy költségtérítéses (450.000 forint/félév)
A képzés célja (szakról röviden): A képzés célja sport mentáltrénerek képzése, akik képesek az egészséges felnőttek és gyermekek mentális képességeinek fejlesztésére, valamint a testi-lelki egészség megőrzésének támogatására a fizikai aktivitás és lelki működések összefüggéseinek ismeretében, felkészültek a sportmentális feladatok megtervezésére, ellátására és értékelésére, továbbá arra, hogy iskolai vagy sportszervezet szinten érzékenyítsék a sportkörnyezet résztvevőit, és tovább növeljék a sportvezetők, edzők, szülők és az ifjúság tudatosságát a fizikai aktivitás és a lelki működések valódi teljesítménynövelő és harmonizáló hatásai felé, továbbá akik a felnőtt- és utánpótlás korú élversenyzők és rekreációs szintű sportolók számára az edzés-és versenyfelkészítő munkába olyan alap sportpszichológiai tudást vezetnek be, amely hozzásegíti őket sportbéli magatartásuk megértéséhez és fejlesztéséhez. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
A képzettség megjelölése: okleveles sport mentáltréner
A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: az edző, a testnevelő-edző, rekreáció és életmód, a humánkineziológia, a rekreációszervezés és egészségfejlesztés, a sportszervezés alapképzési szak, a sport- és rekreáció szervezés alapképzési szak rekreációszervezés és egészségfejlesztés szakiránya, továbbá 1993. évi felsőoktatási törvény szerinti főiskolai szintű szakedző, és humánkineziológia alapképzési szak.
Az alábbi kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá:
A további alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok tekintetében a mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbiak szerint:
- sporttudomány ismeretekből: 20 kredit
- egészségtudomány ismeretekből: 20 kredit
- társadalomtudományi ismeretekből: 20 kredit
A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató legalább 50 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.
Felvételi pontszámítás:
A jelentkezők értékelése 100 pontos rendszerben történik:
- szóbeli felvételi vizsga: 70 pont
- az oklevél minősítése: 20 pont
- többletpontok (fogyatékosság, hátrányos helyzet, nyelvvizsga, tudományos diákköri tevékenység, sporteredmény, tudományos publikáció): 10 pont
Felvételi vizsga témakörei, ajánlott irodalom >>>