Sportmenedzser mesterképzési szak

Képzés neve (angol): Sportmenedzser mesterképzési szak (Sports Management)

Szakképzettség neve (angol): okleveles sportmenedzser (Sports Manager)

Képzés nyelve: magyar

Képzés helye: Budapest

Képzés hossza: 4 félév

Képzés kreditszáma: 120 kredit

Képzés munkarendje: nappali és levelező

Finanszírozási formája: támogatott és önköltséges

Önköltség féléves összege: 450 000 Ft

Szakfelelős: Prof. Dr. Sterbenz Tamás 

Célmeghatározás (szakról röviden):

A képzés célja olyan sportmenedzserek képzése akik megalapozott speciális elméleti és gyakorlati ismeretek, készségek birtokában alkalmasak a rendelkezésre álló erőforrások tervezésére, vezetésére, valamint eligazodnak a sportra ható társadalmi és gazdasági tényezők és folyamatok között, akik képesek a testnevelés és sport legkülönbözőbb szervezetei számára meghatározni a sportvezetésnek a modern piacgazdaság viszonyai között betöltendő céljait, előírni feladatait. Jól eligazodnak a sportot átható társadalmi, gazdasági, jogi tényezők és folyamatok között. Képesek megkeresni, kitermelni és hatékonyan felhasználni a testneveléshez és a sporttevékenységekhez szükséges erőforrásokat. 
A mesterképzésben végzett sportmenedzserek rendelkeznek a sporttudományi és gazdaságtudományi elméletek, fejlődési jellegzetességek és összefüggések teljes körű ismeretével a releváns társadalmi, gazdasági szereplőkre, funkciókra és folyamatokra, illetve a gazdaság ágazati szerkezetére és komplex rendszerére vonatkozóan. Részletesen ismerik a professzionális sport üzleti hátterét, a különböző típusú sportszervezetek struktúráját, működését, irányításának kihívásait, a szponzorálással és sportmarketinggel kapcsolatos folyamatokat, valamint a sportfejlesztési stratégiákat.
Elsajátítják a sportvezetői feladatok ellátásához nélkülözhetetlen kommunikációs stratégiákat sportdiplomáciai és jogi ismereteket."

Idegen szaknyelvi követelmények:

Az adott évfolyamra vonatkozó képzési program szerint.

2023-ban kezdők: Sportszaknyelv tantárgy (gyakorlati jegy) az 1. félévben, illetve B1 szintű intézményi sportszaknyelvi vizsga a 2. félévben.

Mentesülés:

  • B2 üzleti vagy gazdasági szaknyelvi, komplex típusú nyelvvizsga, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél esetén mentesül a hallgató az óralátogatás és a gyakorlati jegy megszerzése kötelezettsége alól, de nem mentesül a sportszaknyelvi vizsgakötelezettség alól.  
  • Legalább C1 szintű üzleti vagy gazdasági szaknyelvi komplex típusú nyelvvizsga, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél esetén mentesül a hallgató az óralátogatás, a gyakorlati jegy megszerzése és a sportszaknyelvi vizsgakötelezettségek alól.

2024-ben és az után kezdők: Szaknyelv tantárgy (kollokvium) az 1. félévben

Mentesülés: Legalább B2 üzleti vagy gazdasági szaknyelvi, komplex típusú nyelvvizsga, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél esetén mentesül a hallgató az óralátogatás és a kollokvium kötelezettsége alól. 

Szakmai gyakorlat követelményei:

A szakmai gyakorlat a képzési időszakhoz igazodó bontásban szervezett legalább 100 óra időtartamot elérő gyakorlat. Kreditértéke 6 kredit a sporttudomány tudományág részeként.

Felvételi követelmények:

A felvételi követelményekkel kapcsolatos információ itt található!

Mintatanterv

2022-ig >>>

2023-tól >>>

2024-től >>>

2025. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!