A TFSE úszóinak sikerei
2014. november 11.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A kecskeméti és hódmezővásárhelyi edzőtáborokból hazatérve három fronton is helytállt a TFSE úszószakosztálya két hétvége alatt. A kisebb (8-12 éves) korosztályoknál Szájer Péter csoportjának egy része az utánpótlás kupa 4. fordulóján vett részt. Menich Maja a legkisebbeknél megnyerte az 50 m-es pillangót és a négy fordulós kupa összetettjét is, így tanítvány és edzője gálavacsorán vehet majd részt. A jövő bajnokai programban résztvevő versenyzők (6 fő) Dunaújvárosban versenyeztek össz-régiós megmérettetésen, ami egy OB mezőnnyel ér fel. Papp Júlia 50 m pillangón ezüstöt és 200 m vegyesen bronzérmet szerzett.

TFSE Úszás: edzőtáborok és versenyek

A nagy csoport versenyzői a Százhalombattán rendezett rövidpályás OB-n versenyeztek és gyűjtöttek értékes pontokat, érmeket a felnőtt mezőnyben (felkészítő: Egressy János). Labán Eszter döntőzött 200 m mellúszásban (5. lett), Kutasi Máté 200 m mellen verekedte be magát a döntőbe (7. hely). A legjobb eredményeket György Réka érte el: 50 m háton ezüstöt, 400 m vegyesen bronzérmet szerzett, emellett 100 m vegyesen 4., 200 m vegyesen pedig 5. helyezést ért el. A tavalyi évben 9. helyezést értünk el a csapatok pontversenyében, idén remélhetőleg még előbbre tudunk lépni, ami szép eredmény lenne egy kis csapattól.