Két győzelemmel zárt a női teniszcsapat
2016. július 18.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A szombati esőnap miatt a szervezők a tenisztorna további mérkőzéseit lerövidítették, így a játszmák csak négy győztes játékig tartottak. A mieink vasárnap délben a svájciakat kapták ellenfélül.

Az egyeseket ismét csak Tsereteli Alexandra és  Meiszter Mercédesz játszotta. Szandi 4-0, 5-3 arányban, míg Merci 4-1, 4-2-re hozta a meccsét, ezért az idő hiányában a párost le sem kellett játszani. Este  még egy összecsapás várt a lányokra: az Ausztriából érkező innsbrucki egyetem csapata. Tsereteli Alexandra az első két játszmát követően 1-1-re állt (2-4, 5-4). A döntő játszma egy 10 pontig menő rövidítés volt a gyorsított szabályok szerint, melyben az osztrák lány diadalmaskodott (8-10). Meiszter Mercédesz a második összecsapást remek játékkal nyerte (5-4, 5-2). A két lány ezután vállalta a párost is. Ebben heroikus küzdelmet láthattak a nézők, melyben a magyar lányok minimális vereséget szenvedtek (1-4, 4-2, 12-14). A hétfői utolsó napon a 11. helyért a szlovén csapattal kellett megmérkőzni. Az egyeseket ezúttal Lipták Júlia és Lórántfy Ágnes játszotta.  Juli egy izgalmas szoros csatában hozta az első meccset (5-4,5-4). Áginak egy nehezebb ellenfél jutott és bár küzdött rendesen, a vége vereség lett (3-5, 2-4). Következett a mindent eldöntő páros, amelyre ismét Szandi és Merci álltak oda. Szemernyi esélyt sem adtak a szlovéneknek (4-0, 4-0), így csapatunk megszerezte a 11. helyet.