Remek eredmények, egyéni csúcsok a TFSE atlétáitól
2021. február 26.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A TFSE atlétáinak idei fedett pályás idénye január utolsó hétvégéjén kezdődött a Budapest-bajnoksággal és február 20-21-én zárult a fedett pályás magyar bajnoksággal. Ebben a versenyszezonban a Gyimes Zsolt tanár úr vezette középtávfutó csoport szerepelt a legeredményesebben.

Ferencz Annának jól sikerült a formaidőzítése, hiszen új egyéni csúccsal 2:06.11-es eredménnyel ezüstérmes helyen zárta az országos bajnokságot 800 méteren, továbbá a Budapest-bajnokságon is egyéni csúcsot futott a fedett pályán kétkörös versenyszámnak számító 400 méteren (57.07) Az egyéni versenyzés mellett oszlopos tagja volt a magyar bajnokságon ötödik helyen záró 4x400 méteres váltónak is (Ferencz Anna, Balogh Zsófi, Maka Anna, Dugasz Emese)

A férfiak mezőnyében Együd Máté szereplése emelkedett ki: az összes fedett pályás versenyen rajthoz állva jobbnál jobb eredményeket ért el. Harmadik helyen végzett a Budapest-bajnokságon 800 méteren, aztán az ezt követő második versenyhétvégén 800 méteren egyéni csúcsot elérve 1:49.28-cal érkezett célba. A február 20-21-én megtartott magyar bajnokságon pedig ötödik helyen zárt 800 méteren az erős mezőnyben. Annának és Máténak a felnőtt országos bajnokságon még a fedett Európa-bajnoki szint eléréséért is szoríthattunk, hiszen mindketten közel álltak a szintteljesítéshez.

A szintén Gyimes tanár úr csoportjában szereplő Maka Anna és Poór Simon eredményei ugyancsak megsüvegelendők, Anna 2:24.15 mp-el új egyéni csúccsal teljesítette a 800 métert, míg Simon 400 és 800 méteren egyaránt egyéni legjobbjával zárta a fedett szezont. A középtávfutó csapathoz az ősszel csatlakozó Csernyák Rita és Dugasz Emese is többször rajthoz állt a fedett pályás versenyeken, és folyamatosan faragják le a másodperceket a 400 és 1500 méter közötti versenytávokon.

Az összetett magyar bajnokságon Raffai Péter többpróbázó 4675 ponttal ért fel a dobogó harmadik fokára, nem mellesleg a kétnapos versenyen hét versenyszámban állt rajthoz és a súlylökésben egyéni csúcsot ért el.

Ekler Luca paravilágbajnokunk a Budapest-bajnokságon a nyolcadik legjobb idővel, 7.91 mp-es egyéni csúccsal kvalifikált a döntőbe, de egy kisebb sérülés miatt sajnos az ezt követő versenyeken nem tudott rajthoz állni. Reméljük, a para sportolók márciusban megrendezendő magyar bajnokságán távolugrásban is láthatjuk már versenyezni.

A TFSE sportolóinak ezúton is gratulálunk!