TF-ezüst a Magyar Parasport Napján
2025. február 24.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

2025. február 21-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénája adott otthont a Magyar Parasport Napja 2025 (MPN2025) „Együtt a pályán” inkluzív élménysport játékok bajnokságának, amelyen a TF rekreáció és életmód szakos hallgatókból álló csapata a második helyet szerezte meg.

Az eseményen 16 csapat küzdött meg az első helyért, köztük állami és civil, sport és fogyatékosságügyi szervezetek, egyetemi, média és támogatói csapatok. Az első helyet a dr. Kósa Ádám államtitkár vezette fogyatékosságügyi államtitkárság csapata szerezte meg. A dobogó középső fokára a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) együttese állhatott fel, míg a harmadik helyezést a Magyar Paralimpiai Csapat szerezte meg, közöttük a Magyar Parasport Napja két nagykövetével Fojt Sárával és Kiss Péter Pállal.

TF ezust a Magyar Parasport Napjan

Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a díjátadó során kiemelte, reméli, hogy az „Együtt a pályán” eseményen szerzett tapasztalatokat a résztvevők a hétköznapokban is hasznosítják, és ezzel hozzájárulnak a fogyatékos sport fejlődéséhez és népszerűsítéséhez.

A programon a rekreáció és életmód szakos első és másodéves hallgatói vettek rész a szakmai gyakorlat keretén belül. A TF csapata 2. helyezést ért el.

TF ezust a Magyar Parasport Napjan 2

2025. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!