Paraatlétikai vb: Ekler Luca világbajnoki csúccsal védte meg címét távolugrásban
2023. július 14.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Paralimpiai bajnokunk megvédte címét távolugrásban a Párizsban zajló paraatlétikai világbajnokságon a T38-as kategóriában.

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem korábbi hallgatója, a TF inkluzív sportoktató szakirányú képzésének szakfelelőse, a TFSE világcsúcstartója, 5.77 méteres sikeres ugrásával magabiztosan nyert és újabb érmet szerzett a paraatlétikai vb-n hazánk számára.

A Párizsban zajló paraatlétikai világbajnokságon ugyanis 12.54 másodperces egyéni csúccsal a második helyen végzett kolumbiai riválisa mögött, s ezzel megszerezte hazánk első érmét ezen a vb-n.

Ami azonban talán ennél is fontosabb, hogy Luca ezzel a teljesítményével újabb országkvótát szerzett a 2024-es, párizsi paralimpiára, így Magyarországnak már négy kvótája van a párizsi eseményre: egy-egy atlétikában és kerékpárban, kettő sportlövészetben.