Ekler Luca egyéni csúccsal ezüstérmes a paraatlétikai vb-n
2023. július 12.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Paralimpiai bajnokunk ezüstérmet nyert kedden a párizsi paraatlétikai világbajnokság női 100 méteres síkfutó számában a T38-as kategóriában.

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem korábbi hallgatója, a TF inkluzív sportoktató szakirányú képzésének szakfelelőse immáron sokadszor bizonyította, hogy a világ élvonalában a helye.

A Párizsban zajló paraatlétikai világbajnokságon ugyanis 12.54 másodperces egyéni csúccsal a második helyen végzett kolumbiai riválisa mögött, s ezzel megszerezte hazánk első érmét ezen a vb-n.

Ami azonban talán ennél is fontosabb, hogy Luca ezzel a teljesítményével újabb országkvótát szerzett a 2024-es, párizsi paralimpiára, így Magyarországnak már négy kvótája van a párizsi eseményre: egy-egy atlétikában és kerékpárban, kettő sportlövészetben.