Szezonnyitás kosarasainknál
2015. október 6.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A tavalyihoz hasonlóan idén is dupla mérkőzéssel kezdte meg a 2015/16-os szezont női és férfi csapatunk. Mind a két csapatnál történtek változások a nyár folyamán edzőfronton, a lányokat idén Boros Zoltán vezeti, aki tavaly már másodedzőként is a csapatot segítette. A fiúkat Molnár István vette a keze ügyébe, aki rengeteg tapasztalatot és teljesen új felfogást hozott a csapat játékába. Ezúton is sok sikert kívánunk nekik és a játékosoknak!

A lányok meccsével kezdődött a program, ők a Bajai NKK csapatát látták vendégül. Az első negyedet rögtön erős rohammal kezdték, ami kitartott a játékrész végéig, így a második negyedet már 11 pontos fölénnyel várhatták. A félidőre már 22 pontos vezetéssel uralták a meccset, amit ezután a lefújásig tartottak. Végig szervezetten támadtak és nem hagyták, hogy az ellenfél lendületet szerezzen, ezt igazolja a 87-62-es végeredmény. A 41 védő- és a 19 támadólepattanó megszerzésével a palánk alatti területet is végig kontroll alatt tartották.

TFSE - Bajai Női Kosárlabda Klub 87-62 (27-16, 22-11, 19-13, 19-22).

Pontszerzők: Mányoki Judit 23 pont (24 perc) 5 lepattanó; Németh Alma 13 pont 6 lepattanó; Miháczi Diána 9 pont 3 gólpassz; Bodnár Fanni 7 pont 7 lepattanó; Brixel Mónika 7 pont 3 lepattanó; Kováts Gabriella 5 pont 8 lepattanó; Karlócai Julianna 5 pont 4 lepattanó; Varga Barbara 4 pont 13 lepattanó; Sándorfi Réka 4 pont 8 lepattanó; Czivinger Lilla 4 pont; Lakatos Dóra 3 pont 3 gólpassz; Magyar Bianka 3 pont.

Ezután következett NBII-es férfi csapatunk idei első találkozója. A megújult kerettel felálló csapat kezdetben nehezen fogadta a vendégek időnként már a sportszerűség határán mozgó játékstílusát. Végig a vendégcsapat vezetett, de a hazai csapat nem adta fel és 17 pontos (!) hátrányt leküzdve hosszabbításra tudták menteni a mérkőést. Az extra játékrészben sajnos a vendégcsapat rutinja és tapasztalata győzött.

TFSE - Monori SE 72-75 (14-19, 20-21, 14-16, 18-10, 6-9).

Női csapatunk legközelebb vasárnap este 18:00 kor a PINKK Pécs csapatát látja vendégül, NBII-es csapatunk pedig a MAFC Martossal mérkőzik meg idegenben a Hepp-Kupa 1. fordulójában.