109 TF hallgató az idei Judo MEFOB-on
2015. december 15.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Az idei tanév részvételi rekordot hozott a MEFOB-ok történetében, judo sportágban soha ennyi induló még nem vett részt a versenyen. 16 egyetem és főiskola 220 versenyzője mérette meg magát a BHSE judo csarnokában.

Volt olyan súlycsoport, ahol 32 induló volt (férfi 73 kg) de 22, 24, 25 fős súlycsoportok is voltak. Az amatőr kategória indulóival nem volt gond, szép számmal vettek részt a versenyen, a profi kategóriában viszont kevés induló volt. Válogatott versenyzőink sem indultak, Pupp Réka, friss junior Európa bajnok kivételével. Mentségükre legyen mondva, hosszú volt az év, rengeteg verseny volt és jelenleg is tart legjobbjainknak az egy hónapos ázsiai versenykörút.

A versenyt dr. Németh Endre, a TF tanszékvezetője, a MEFS judo sportági vezetőjének szavai után dr. Freyer Tamás, a MEFS alelnöke, egykori judo versenyző, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezetője nyitotta meg.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapata is megerősödött, 60 fővel vettek részt a versenyen, megelőzték a Testnevelési Egyetemet, így megtörték annak 30 éves győzelmi hegemóniáját. A TF-es hallgatók 17 érmet nyertek a bajnokságon, az összesített pontverseny 2. helyén végeztünk.

A versenyt követően a díjakat dr. Székely Mózes, a MEFS főtitkára és dr. Németh Endre a MEFS sportági vezetője adták át. Az EDUTUS Főiskola a verseny összes költségét magára vállalta és valamennyi dobogós versenyzőnek egyedi pólót ajándékozott.