TE győzelem a Dunai Regattán
2016. május 11.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Negyedik alkalommal rendezték meg a  budapesti Műegyetem rakparton a Dunai Regatta evezős és amatőr sárkányhajó versenyt. A csapatok a Duna legszebb fővárosi szakaszán mérték össze erejüket, az evezősöknek 2000 métert, a sárkányhajók legénységének több mint 3000 métert kellett evezniük. Mindkét verseny előfutamokból és döntőből állt.

Az amatőr sárkányhajós futamokon tizenöt magyar egyetemi csapat állt rajthoz, a döntőben a Testnevelési Egyetem fölényesen győzött a győri Széchenyi István Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem előtt.

Az evezősök kategóriájában hazai győzelem született, a győri Széchenyi Egyetem a Cambridge, az Oxford és a Corvinus Egyetem csapatai előtt ért célba.

Egyetemünk sárkányhajó csapata heti négy alkalommal edzett a Magyar Sárkányhajó Szövetség szervezett edzésein a Kopaszi gátnál a Lágymányosi-öbölben, illetve a TE Vízisport telepén a Római parton. A hallgatói legénység 9 lányból és 11 fiúból állt össze, edzőjük Guttin Áron volt, aki a TFSE Sárkányhajó Szakosztály vezetője.