Világ- és Európa-bajnok, no meg immár olimpiai aranyérmes a TF-en tanuló klasszis párbajtőrözőnk, Koch Máté.
Annyi minden terelheti tévútra a fiatalokat ebben a rohanó világban, de szerencsére maradtak, vannak még példaképek. Mint Koch Máté. A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem BA edző szakos hallgatója 24 éves korára elmondhatja magáról, hogy párbajtőrben világ- és Európa-bajnok, no meg múlt hét óta olimpiai bajnok. Hiszen ki ne emlékezne rá, hogy férfi párbajtőrözőink – Koch Máté, Andrásfi Tibor, Nagy Dávid és Siklósi Gergely – csodálatos versenyzéssel megnyerték a csapatversenyt a párizsi olimpián!
„Így kimondva beleborzongok, hogy az elmúlt egy évben mennyi mindent nyertem meg – mondta érdeklődésünkre Koch Máté. – Legendás elődeink harmincéves korukban vagy még egy kicsit később érték el teljesítőképességük határát, én meg még csak huszonnégy vagyok. Hihetetlen, mi mindent hozott ki belőlem edzőm, Boczkó Gábor, akinek óriási érdemei vannak van elért eredményeimben. Most, hogy olimpiai bajnok lettem, a legkevésbé sem veszítek a motivációmból, sőt! Nekem a vívás az életem.”
Ezért is jár a TF-re.
Bár messze még a profi pályafutásának vége, bevallottan a sportban kíván elhelyezkedni a visszavonulása után. Az biztos, hogy most ismét nagyobb súlyt fektethet tanulmányaira.
„Egészen különleges aurája van a sok sportoló miatt – mondta a TF-ről a rokonszenves párbajtőröző. – Büszke vagyok rá, hogy az intézmény hallgatója lehetek. Annyi segítséget és támogatást kaptam már, hogy nem is tudom meghálálni. Megtisztelő, hogy az étteremnél kint van a fényképem, valamint az is, hogy legutóbb engem választottak a TF-en az év sportolójának. Mindig örömmel mondok igent a különböző felkérésekre, meghívásokra.”
Visszatérve az olimpiára: egyéniben vereséget szenvedett a 16 közé jutásért rendezett mérkőzésen. Adja magát a kérdés, hogyan lehet átállítani az agyat az egyéniről a csapatversenyre.
„A kiesésem után volt öt napom felkészülni a csapatversenyre, ez azért elegendő idő – fogalmazott Koch Máté. – Sikerült újraindítanom a rendszert, csapatban ráadásul egymásnak adjuk át a meccseket, együtt gyűjtjük a pontokat, valósággal eggyé válunk, amiben mi nagyon jók vagyunk. Kulcskérdés a türelem, de főként a fegyelem, no meg a mérlegelés, mert kitűnően ki lehet ismerni ellenfeleinket egy-egy ilyen verseny közben. Korábban hajlamos voltam úgymond kiugrálni, ezt szerencsére levetkőztem. Egy szó, mint száz, mindannyian nagyon odatettünk magunkat, és ez olimpiai aranyérmet ért.”
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.