Végjátékához közelít a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság. Dr. Ökrös Csaba, a TF tanszékvezető docense nemrég konferencián mutatta be, hogyan változik a kézilabda; mindez most, a számunkra csúfos véget ért Európa-bajnokság alatt nyer csak igazán értelmet.
– Az igazán forradalmi az, hogy a franciák egy évtizede uralják a férfi kézilabdát – mondta el Ökrös Csaba a Magyar Nemzet érdeklődésére a vb-címvédőről, amely pont tegnap jutott be az Eb legjobb négy csapata közé.
"Az egy csoda, ahogy a francia kézilabda termeli, a klasszisokat, és minden generációváltást zökkenőmentesen megold. Ezenfelül olimpiáról olimpiára gondolkoznak, így köszönnek el olyan szintű játékosoktól, mint Daniel Narcisse, ha már sérülékenyebbé válik. Nagyon jó arányban megtartják a válogatottnál az idősebbeket, figyelnek arra, hogy meglegyen a hármas egység a különböző generációknál."
Dr. Ökrös Csaba, a TF tanszékvezetője (A kép forrása: hir6.hu)
A cikkben az is szóba került, hogy egy csapat életében a harminc fölötti játékosk azért szükségesek, mert egy-egy együttes magját jelentik, segítik a fiatalabbakat a konfliktusok kezelésében is. A középső generáció jelenti az energiabázist, huszonöt-harminc éves sportolókkal. Az új generáció közben beérik a csapatba. A svédek vagy az oroszok annak idején ezt a hármasságot nem tartották meg, ezért az aranygenerációjuk után nagyon visszaestek.
"Így rontotta el nálunk nagyon Talant Dujsebajev szövetségi kapitányként a 2016-os Eb-t; csak négy olyan játékost vitt ki Lengyelországba, aki látott már világversenyt. Aztán nem neki fájt annyira, ami ott történt, hanem nekünk."
A felvázolt hármas egység a jelenlegi magyar együttesben megvan, de a franciáktól azt nem tanultuk még meg, hogy olimpiáról olimpiára gondolkozzunk. Az új csapat építését most kezdtük, vagy inkább kezdjük. Ljubomir Vranjes válogatottja ráadásul az első két meccsen gyakorlatilag négy a hat ellen támadta a kaput: a kapitány csak a harmadik meccsre ismerte meg annyira a keretét, hogy bátran játszassa igazi szélsőit, a fiatal Fekete Dávidot és Hornyák Pétert.
Ha valaki igazán hiányozhatott még, akkor az Faluvégi Rudolf, aki az őszi BL-idényben élete formájába került, de az Eb előtt megsérült. Két éve Dujsebajev felfedezettjének számított az Eb-n, de az akkori csurgói kézilabdázó még nem tudta megmutatni, mire képes.
"Valamit nagyon elrontunk itthon, erre ő a példa – mondta a TF tanszékvezetője. – A 2016-os Eb alatt csak fogta a fejét az egész ország, hogy mit csinál. Ehhez képest most azt látjuk, hogy Nantes-ban jól körülhatárolt feladatai vannak, és tudja, mikor mit tesz. Akkor lő át, amikor át kell lőni. Duzzad az önbizalomtól, és közben remekül játszik."
A férfi kézilabda Európa-bajnokságon tegnap egyébként a házigazda horvátok 30–27-re kikaptak utolsó középdöntős mérkőzésükön - pont - a franciáktól, így csak az ötödik helyért játszhatnak hazai tornájukon. Szintén lemaradt az elődöntőről a címvédő német csapat, amely ki-ki meccsen vereséget szenvedett a spanyoloktól. Az elődöntőben Franciaország–Spanyolország és Dánia–Svédország találkozót rendeznek. Az ötödik helyért Csehország és Horvátország meccsel majd. A csehek nem csupán nekünk okoztak gondot, ez már kiderült. Most az Eb-végjátékban a házigazdának fájhat a feje miattuk.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.