Hírek

III. ELTE – Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Sport Kupája

Az ELTE sportpályáin 15 felsőoktatási intézmény, közel 200 fő oktatója és dolgozója vett részt a harmadik alkalommal megrendezett sporteseményen az elmúlt hétvégén. Idén már öt sportágban neveztek a csapatok és a játékosok – kispályás labdarúgásban 11 csapat, kosárlabdában 5 csapat, teniszben 8 csapat, tollaslabdában és asztaliteniszben több mint 30 játékos.

 

A kispályás labdarúgó tornán tiszteletét tette a neves, több élvonalbeli csapatnál is edző Prukner László, aki jelenleg a Budafok-Újbuda csapatánál dolgozik.

A megnyitón Dr. Kiss Ádám a MEFS elnöke köszöntötte a részvevőket ezután Dr. Scheuer Gyula az ELTE kancellárja nyitotta meg a rendezvényt. A megnyitón jelen voltak Pálfia Zsolt, az ELTE Szakszervezeti Bizottság elnöke, Dr. Bárdos György az ELTE PPK ESI igazgató-helyettese és Dr. Seifert Tibor kancellári főtanácsadó.

A kosárlabda tornán, amelyen a bronzérmes ELTE csapatában Scheuer Gyula kancellár is játszott, olyan kiválóságok korábbi válogatott játékosok is pályára léptek, mint Lukács Anikó, továbbá a Testnevelési Egyetem színeiben, mint Boros Zoltán és Sterbenz Tamás.

A rendezvény célkitűzése nem is elsősorban az eredmény volt, hanem, hogy az egyetemi közösségek mozogjanak, sportoljanak és a pihenőidőkben jobban megismerjék egymást, tapasztalatokat cseréljenek – nem csak sportszakmai értelemben.

A labdajáték tornákon magas színvonalú mérkőzéseken születtek az alábbi eredmények.

Kispályás labdarúgás:

  1. Eszterházy Károly Főiskola – Károly Róbert Főiskola
  2. Miskolci Egyetem
  3. Kecskeméti Főiskola
  4. Budapesti Egyetemi Atlétikai Club
  5. XI. kerület Újbuda Önkormányzata
  6. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  7. Testnevelési Egyetem
  8. ELTE Kancellária
  9. Óbudai Egyetem
  10. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar
  11. Semmelweis Egyetem

Kosárlabda:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. Testnevelési Egyetem
  3. ELTE „Vegyes”
  4. Corvinus-MOME
  5. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

Tenisz:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. ELTE Nemzetközi Iroda
  3. BME
  4. MOB
  5. ELTE TTK Matematikai Intézet
  6. Testnevelési Egyetem
  7. Eszterházy Károly Főiskola

Tollaslabda (női):

  1. Dr. Leskó Zsuzsanna Semmelweis Egyetem Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet
  2. Szilágyiné Gáldi Bernadett Testnevelési Egyetem
  3. Várhegyi Katalin NKE
  4. Dr. Gál Andrea Testnevelési Egyetem
  5. Tóthné Kalbli Katalin ELTE Bárczi, Kreisz Andrea ELTE ESI
  6. Tóth Ágnes Budapest Főváros XI. Ker. Újbuda Önkormányzata, Zsákai Annamária ELTE TTK

Tollaslabda (férfi):

  1. Mincsovics Miklós BME
  2. Windisch Gergely Óbudai Egyetem
  3. Dr. Nánay János ELTE Kancellária
  4. Dr. Palásthy Béla Miskolci Egyetem
  5. Dr. Szabó Csaba NKE

Asztalitenisz (női):

  1. Keresztúri Sára ELTE Kancellária
  2. Kovácsné Kalmár Noémi ELTE Jogi, Igazgatási és Közbeszerzési Igazgatóság
  3. Dr. Gál Andrea Testnevelési Egyetem
  4. Csepela Yvett Testnevelési Egyetem
  5. Zsákai Annamária ELTE TTK
  6. Horváth Zsuzsanna ELTE Bárczi
  7. Dajkáné Lajtai Marianna Testnevelési Egyetem

Asztalitenisz (férfi):

  1. Jászay László ELTE BTK
  2. Molnár Sándor Óbudai Egyetem
  3. Barát János ELTE TTK
  4. Csirkés Zsolt Testnevelési Egyetem
  5. Dr. Hunyadvári László ELTE IK
  6. Vincze Géza Testnevelési Egyetem
  7. Bartha Zsolt BME
  8. Senor Tamás NKE

Gratulálunk a szép eredményekhez minden TE színeiben induló Munkatársunknak!