A csengtui IV. Nemzetközi Sporttudományi Fórumon az előadókat, közöttük prof. dr. Radák Zsoltot, a TF tudományos rektorhelyettesét 150 ezer résztvevő hallgatta meg online.
Október 24-én és 25-én Csengtuban, a tavalyi Egyetemi Világjátékok helyszínén rendezték a IV. Nemzetközi Sporttudományi Fórumot, amelyen nagyrészt a helyi sportegyetem tudományos magazinja, a Sport Medicine and Health Science (SMHS) szerkesztőbizottságának tagjai tartottak előadást. Az eseményt 150 000 résztvevő követte figyelemmel a virtuális térben, amire talán még soha nem volt példa.
A rendezvény záró napján került sor az SMHS szerkesztőbizottsági ülésére, amelyen természetesen részt vett prof. dr. Radák Zsolt, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem tudományos rektorhelyettese, a Molekuláris Edzésélettani Kutató Központ igazgatója, a lap egyik főszerkesztő-helyettese.
A Kínában erőteljesen feltörekvő tudományos újság három éve indult, idén kapta meg első, 2,5-es impaktfaktorát, és úgy tűnik, jövőre már négy impaktfaktoros lesz. A szerkesztőbizottság tagjai mind-mind neves kutatók, hatan-heten pedig – közöttük Radák Zsolt – a világ legtöbbet idézett tudósait felvonultató lista elején, a felső két százalékában szerepelnek.
Radák Zsolt ezt követően október 26-án a szecsuani egyetemen – amelyet Kína tíz legjobb egyeteme között tartanak számon – szerepelt fő előadóként. Mint megtudtuk, a kínai fél szeretné fejleszteni sporttudományi képzését, és tervei között szerepel, hogy létrehozza saját doktori iskoláját, amiben egyetemünkkel kíván együttműködni.
„Felsőoktatás tekintetében Kína az egyik, ha nem a legnagyobb piac, ahonnan viszonylag képzett hallgatókat lehetne hozzánk csábítani nemcsak a doktori iskolába, hanem alap- és mesterképzéseinkre is. A nemzetközi konferenciának – amelyre velem tartott két TF-es, kínai PhD-hallgató is – nagyon komoly hazai és nemzetközi visszhangja volt, és a TF is sikeresen mutatkozott be a hallgatóság előtt. Az esemény után két kínai hallgató jelezte, hogy szívesen jönne tanulni a TF Doktori Iskolájába, a szecsuani egyetemen tartott előadásom után pedig egy kínai PhD-hallgató mondta, hogy szívesen folytatná tanulmányait nálunk. Kína ámulatba ejtő módon fejlődik, a csengtui egyetem szolgáltatásai és sportinfrastruktúrája pedig egyenesen lenyűgöző. Az országban a sporttudomány – hozzánk hasonlóan – még a fejlődés korai szakaszában jár, ezért azt gondolom, hogy a két ország, illetve a TF és a kínai egyetemek együttműködéséből csak hasznos dolog sülhet ki. A kínaiak komoly érdeklődést mutatnak Magyarország iránt, kár lenne ezt a lehetőséget veszni hagyni” – foglalta össze tapasztalatait Radák Zsolt.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.