Második alkalommal rendezték meg a „Biomechanika a sportban és öregedésben: mesterséges intelligencia” című nemzetközi szimpóziumot a TF-en, amelynek során a téma legaktuálisabb kérdéseiről volt szó rendkívül színvonalas előadások keretében.
Nem is lehetett volna jobb helyszínt találni a „II. Biomechanika a sportban és öregedésben: mesterséges intelligencia” elnevezésű, a Kineziológia Tanszék közreműködésével lebonyolított nemzetközi szimpóziumnak, mint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF).
Magyarországon egyedül a TF-en működik sporttudományi doktori iskola, ahol kiemelt figyelmet szentelnek a mozgáselemzésnek, így nem csoda, hogy a tavalyi szimpózium után idén – immáron merészebbet vállalva, szponzorok bevonásával, kétnaposra tervezve – újra megrendezték az eseményt, amelyen csaknem 300-an fordultak meg október 15-én és 16-án.
Mindenféleképpen sikerként könyvelhetjük el, hogy míg a tavalyi szimpóziumot 160-an látogatták meg, az idein a résztvevők létszáma majdnem kétszer annyi volt. Amellett sem szabad elmennünk, hogy a mostani szimpóziumra három szponzort is sikerült megnyerniük a szervezőknek: a SIMI Gmbh és Consilior Kft.-t, a ReC Bioengineering Laboratoriest és a Human Movement Consultingot.
Az öt szekció során – Alapok, Testfelépítés és edzésre vonatkozó előírások, Motoros-kognitív és mesterséges intelligencia az öregedés során, Sérülés és betegség, Teljesítményértékelés és előrejelzés – kilenc ország 14 szakembere mutatott be adatalapú példákat a mesterséges intelligencia használatára a sportban és az öregedéskutatásban, míg a hallgatók villámprezentációk segítségével ismertették aktuális kutatásaikat a közönséggel.
A tudáscserén túl az esemény remek lehetőséget nyújtott arra, hogy a konferencián részt vevők bővítsék kapcsolati hálójukat, és közös, jövőbeni kutatásokról egyeztessenek. Örömmel láttuk, hogy a TF szakemberein és kutatóin kívül más hazai egyetemek és intézmények képviselői is jelen voltak, illetve prezentációt tartottak, így az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet és a Széchenyi Egyetem kutatóorvosai is.
„A témavezető tanáromtól hallottam a szimpóziumról, és egy percig sem volt kérdés, hogy eljövök, mert a tematika jól illeszkedik a doktorim témájához. Az itt elhangzottakból sokat tudok majd hasznosítani a PhD-dolgozatomban, de most még az inspirációgyűjtés fázisában vagyok. A poszterprezentációk közül több is tetszett, mind-mind remek muníció a doktorimhoz” – mondta a TF Doktori Iskolájának egyik hallgatója.
A konferencia szervezésében oroszlánrészt vállalt prof. dr. h. c. Hortobágyi Tibor, a Kineziológia Tanszék kutatóprofesszora, a szimpózium tudományos bizottságának elnöke, valamint a tanszék két másik kutatója, dr. Hegyi András és dr. Péter Annamária.
A szimpózium szerda este ünnepi vacsorával zárult, amelynek során az esemény fő támogatója, a SIMI Gmbh és Consilior Kft. is bemutatkozott, továbbá a szervezők díjakat adtak át.
Fotó, videó: Kovács Gergely, Csortos Máté
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003
-
2002
-
2001