Izgalmas kérdésekre kapunk válaszokat az október 16-án a TF-en a 2. Biomechanika a sportban és öregedésben: mesterséges intelligencia (AI) szimpóziumon.
Érdemes benézni október 16-án, szerdán a TF Athén termébe, ahol az előadás során olyan egészségügyi gyakorlatban alkalmazható felmérésekről lesz szó, amelyekkel az eddigieknél sokkal pontosabban megbecsülhető a beteg funkcionális állapota, egyénspecifikusan lehet kidolgozni a rehabilitációs programot, egyszersmind a betegség prognózisáról is tisztább kép alkotható. Az izgalmas szimpózium egyik üléselnöke Péter Annamária, a Kineziológiai Tanszék tudományos munkatársa lesz, aki beavatott minket abba, hogy a sport mely területein lehet leginkább hasznosítani a biomechanikát.
„A biomechanikai felmérések során információkat gyűjtünk a sportoló aktuális teljesítményéről, s ezt a teljesítményének fokozására tudjuk egyénspecifikusan felhasználni. Vagyis nagy súly van a folyamatos egyénspecifikus biomechanikai monitorozáson. Ma már elég pontosan meg tudjuk becsülni, hogy egy adott mozgásnál mekkora terhelést kap egy adott ízület, illetve mi történik akkor, ha ugyanazt a mozgást picit másképpen hajtja végre a sportoló. Ugyanezt izmok szintjén is meg tudjuk becsülni. A kapott információ a sérülés megelőzése kapcsán is hasznos. A sportolók folyamatos monitorozása jelentős segítséget nyújt a rehabilitáció és az öregedés területén egyaránt” – mondta érdeklődésükre Péter Annamária.
A TF tudományos munkatársa hozzátette: tapasztalatai alapján külföldön nem csupán népszerű, hanem hihetetlen ütemben fejlődik a biomechanika, s ahhoz, hogy valaki a fejlődés aktív részese lehessen, kiemelten fontos a nemzetközi együttműködések és kapcsolatok ápolása, bővítése.
„Erre törekszünk a Kineziológia Tanszéken, a bekerülő fiatal biomechanikusokat is ebben a szellemben vezetjük. Ennek köszönhetően tudunk innovatívak maradni mind a kutatás, mind az oktatás területén. Ezúton szeretném megköszönni a nemzetközi osztályon dolgozó munkatársak, különösen Sztojalovszky Gabriella és Koppa Györgyi munkáját, folyamatos segítségét, mert nélkülük ez nem menne. A kutatócsoportjainkba bekerülő hallgatók lelkesek, érdeklődőek, a folyamatos kihívások révén nagy lehetőségeket kapnak az élettől. Öröm ilyen közegben dolgozni. Szívesen fogadjuk az új, lelkes, sportmozgások iránt érdeklődő hallgatókat!”
A szimpózium programja itt, a regisztráció pedig itt érhető el.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003
-
2002
-
2001