TF-érmek a küzdősportok egyetemi világkupáján
2022. október 3.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Remekül szerepeltek a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói az először megrendezett küzdősportok egyetemi világkupáján, amelyen egy arany- egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek.

A törökországi Samsun volt a helyszíne az első alkalommal kiírt küzdősportok egyetemi világkupájának, amelyen összesen hat sportágban (birkózás, ökölvívás, karate, wushu, sambo és muaythai) mérték össze tudásukat a legjobb egyetemi sportolók.

Természetesen a TF is képviseltette magát a világeseményen, méghozzá nem is akárhogy! Az U23-as Európa-bajnok Takács István aranyérmet nyert a kötöttfogású birkózók 87 kg-os súlycsoportjában, míg Kismóni Móric a második helyen végzett a 82 kg-os súlycsoportban, miután a döntőben alulmaradt az U20-as világbajnokság török bronzérmesével szemben. A nőknél Bognár Erika a dobogó harmadik fokára állhatott fel az 57 kg-os súlycsoportban.

A TF-es különítmény mérlege tehát egy arany- egy ezüst- és egy bronzérem.

Fotó: Magyar Birkózószövetség Facebook-oldala