Úszás a Sport és Innováció Konferencián: fókuszban a fejlődés
2024. szeptember 24.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A TF két legendás tanára, dr. Tóth Ákos és prof. dr. Sós Csaba is elemzi majd a magyar úszók párizsi olimpiai szereplését a Sport és Innováció Konferencián.

Számos más érdekes és izgalmas téma mellett az úszás is terítékre kerül az október 10. és 17. között Balatonbogláron, illetve a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen rendezendő, immár hagyományosnak mondható NETRISK Sport és Innováció Konferencián. A záró napon, október 17-én, csütörtökön a magyar úszósport kiemelkedő alakjai – köztük a 100 méteres gyorsúszás olimpiai érméről egyetlen századdal lemaradt Németh Nándor – elemzik az egyetemen a párizsi olimpiai szereplést, de természetesen nem csupán arról lesz szó. A moderátor dr. Tóth Ákos, a TF legendás tanára, az úszók korábbi szövetségi kapitánya, egykori tanszékvezető lesz.

„Innovációs konferencia lévén természetesen a technikai újdonságokkal is foglalkozunk majd – mondta megkeresésünkre a nyolcvanéves szaktekintély, aki az idén az 59. (!) évét kezdte tanárként a TF-en, hiszen 1966. október 1-jén, az uszoda avatásának napján kezdte munkáját tanársegédként 1650 forintos havi fizetéssel. – Megkerülhetetlen téma lesz továbbá úszóink olimpiai szereplése, s szóba kerülnek rendezési érdekességek, valamint az edzésmódszertan kapcsán a különleges felkészülés is.”

Az úszó szekcióban természetesen prof. dr. Sós Csabával, a magyar válogatott szövetségi kapitányával is találkozhatnak majd az érdeklődők.

„Legendásan jó a kapcsolat és az együttműködés a TF és a Magyar Úszószövetség között, egyetemünk nagyon sokat adott a magyar úszósportnak, és ugyanez igaz fordítva is – hangsúlyozta érdeklődésünkre a TF egyetemi tanára, korábbi tanszékvezetője. – Számos témát érintünk majd a konferencián, többek között az eredményességet. Az elmúlt ötvenkét évben csupán két világversenyen nem szereztek érmet úszóink, az egyik az 1976-os, a másik az 1984-es olimpia, de ez utóbbin, ugye, részt sem vettünk. Hogyan tartható fenn ez az eredményesség? Hogyan és miben tudunk még fejlődni? Folyamatosan kutatjuk azokat a területeket, ahol lehetséges az előrelépés, és itt nem feltétlenül az edzésmódszerekre gondolok, hanem például a regenerációra, a táplálkozásra. Évtizedek óta rengeteg konferenciát rendezünk, ami ugyancsak elősegítheti a fejlődést.”

2024. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!