Öttusa: a történelmi siker és a sportágfejlesztés is szóba kerül a Netrisk Sport és Innováció Konferencián
2024. szeptember 23.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Balogh Gábor és Tibolya Péter izgalmas témákkal várja az érdeklődőket a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen (TF).

Mi lesz veled, öttusa? Többek között erre a kérdésre is választ kaphatunk a Netrisk Sport és Innováció Konferencián október 17-én, csütörtökön két korábbi kiváló öttusázótól, Balogh Gábortól, a szövetség elnökétől, valamint Tibolya Pétertől. Ki ne emlékezne rá, milyen csodálatos versenyzéssel lett olimpiai bajnok az idén Párizsban Gulyás Michelle, s ha már az emlékezést említjük: a jelek szerint úgy raktározhatjuk el magunkban ezt az olimpiát, mint amelyiken a lovaglás utoljára szerepelt az öttusában. Az akadályverseny váltja fel.

Balogh Gábor izgalmas beszélgetésre számít a TF-en rendezendő eseményen, már csak a sportágában várható fejlesztés miatt is.

„Teljes szervezeti átalakuláson megyünk keresztül, hiszen az akadályversennyel újfajta sportágat kell felépítenünk, nem is tudom hirtelen, volt-e már erre példa a sporttörténelemben – mondta megkeresésünkre a 2000-es sydney-i olimpia ezüstérmese, nyolcszoros világbajnok klasszisunk. – Gulyás Michelle révén a magyar öttusasport a tizedik olimpiai aranyérmét szerezte idén Párizsban, ezzel az eredménysorral világelsők vagyunk. Talán mondanom sem, kell, mennyire fontos nekünk státuszunk megőrzése.”

A 2011-ben világbajnok Tibolya Péter így fogalmazott érdeklődésünkre:

„Februárban lesz harminc éve, hogy benne vagyok ebben a gyönyörű sportágban versenyzőként, edzőként vagy szakosztályvezetőként. Mit mondjak, övön aluli ütésként ért minket a lovaglás kivétele az öttusából. Mindennel, még versenyzői bojkottal is próbálkoztunk, hogy megmaradjon nekünk a lovaglás. Sokan mondják sportágunk berkein belül, hogy az utolsó szalmaszálat is meg kell ragadnunk. Mi minden ilyen kezdeményezést támogatunk, a jelek szerint azonban visszafordíthatatlan a folyamat. Mások mellett erről is beszélünk majd a konferencián, valamint a siker és a kudarc feldolgozásáról, no meg Gulyás Michelle hőskölteményéről, aki azt követően lett olimpiai bajnok, hogy előzőleg még az sem volt biztos, hogy kijut a párizsi játékokra.”

2025. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!