Fiatal olimpiai nagykövet lett Horváth Kinga Kincső
2024. augusztus 13.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

A TF korábbi hallgatója, az Oktatási Igazgatóság tartalomfejlesztési vezetője júniusban hazánk képviseletében vett részt a Nemzetközi Olimpiai Akadémia (NOA) kéthetes szemináriumán. 

Múlt vasárnap ért véget a párizsi olimpia, amelyet a magyar sportolók összesen hat arany-, hét ezüst- és hat bronzéremmel zártak, Külön öröm, hogy a TF hallgatói számos medállal járultak hozzá Magyarország jó szerepléséhez: Koch Máté, a férfi párbajtőrcsapat tagja egy aranyéremmel, Rabb Krisztián, a férfi kardcsapat tagja és Gazsó Alida Dóra kajakozó egy-egy ezüsttel, továbbá Pupp Noémi kajakozó két, míg Gazsó Alida Dóra egy bronzéremmel.

Rajtuk kívül más, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem kötelékébe tartozó szakember is hozzátett valamit egyetemünk párizsi jelenlétéhez – ki ilyen, ki olyan formában.

Ilyen például intézményünk korábbi hallgatója, az Oktatási Igazgatóság tartalomfejlesztési vezetője, Horváth Kinga Kincső is, aki június 8. és 21. között a Nemzetközi Olimpiai Akadémia (NOA) fiatal olimpiai nagyköveteknek rendezett 64. nemzetközi fórumán (International Session for Young Olympic Ambassadors) vett részt Olümpiában.

A szeminárium fő témája „A sportoló a társadalomban" volt, amelynek középpontjában a sportolók társadalomban betöltött szerepe állt. Az idei rendezvényen 82 országból 140 fiatal olimpiai nagykövet vett részt, hazánk képviseletében a TF-es Horváth Kinga Kincső.

„Felemelő élmény volt számomra részt venni ezen a nívós eseményen – mondta Kincső. – Rendkívül színes, tartalmas és fárasztó volt a programunk, de a napjainkat a lendületesség, vidámság, motiváltság jellemezte. A szakmai előadások kérdés-válasz részei élénk párbeszédben zajlottak, akárcsak a csoportmunkák, amelyek során gyakran belemelegedtünk egy-egy téma megvitatásába. A fakultatív programokon, sporttevékenységeken is nagy számban jelentünk meg, egyértelműen mindenki törekedett az aktív részvételre. Különösen jó élmény volt megélni, hogy a kulturális esték alkalmával mindenki büszkén mutatta be hazája kultúráját, amit a jelenlévők nagy érdeklődéssel és nyitottsággal fogadtak. Nekem is volt alkalmam egy rövid prezentációban érdekes információkat megosztani Magyarországról.”

Kincső hozzátette, a szemináriumon egyetemisták, olimpiai bizottságnál vagy sportszervezeteknél dolgozók, illetve világbajnok sportolók és olimpikonok voltak a társai, és sikerült olyan tapasztalatokat szereznie és kapcsolatokat építenie, amelyek kétségkívül elkísérik egy életen át.

Fiatal olimpiai nagykövet lett Horváth Kinga Kincső 2

A fiatal nagykövet az olimpiai játékokról így szólt:

„Az elmúlt hetekben a világ figyelme a párizsi olimpia eseményeire szegeződött, ami számos érzelmet és indulatot váltott ki mind a résztvevőkből, mind azokból, akik távolról követték az eseményeket. Volt feszültség, düh, kiábrándultság, csalódottság, ugyanakkor együttérzés, meghatottság, öröm, büszkeség és hála is. Sokunk talán még most is a játékok hatása alatt áll. A sokféle érzelem ellenére meggyőződésem, hogy az olimpizmus eszméi számos formában, látványosan jelentek meg a 2024-es párizsi nyári olimpiai játékokon.”

Ezek közül Kincső az alábbiakat emelte ki.

Tisztelet: Ez az érték nemcsak a versenyzők közötti fair play szellemiségében tükröződött, hanem a környezetvédelem és fenntarthatóság iránti elkötelezettségben is. Párizs arra törekedett, hogy a játékokat környezettudatos módon szervezzék meg, hangsúlyozva a természet és a jövő generációk iránti tisztelet fontosságát.

Barátság: A barátság különösen a csapatversenyek során volt szembetűnő, de az egymás iránti támogatás és szolidaritás a nemzetek közötti kapcsolatokban is megnyilvánult. Ezen túlmenően a fiatal generáció számára is szerveztek programokat, amelyek célja a közösségi összetartozás és a barátság erősítése volt, például a "Talents 2024" kezdeményezés keretében.

Kiválóság: Az olimpiai sportolók elkötelezettsége a kiválóság iránt egyértelműen megmutatkozott a versenyeken. Számos egyéni legjobb eredmény született, és világcsúcsok is dőltek meg. De a legfontosabb, hogy minden olimpikon hősiesen küzdött azért, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa.”

Kincső természetesen hálás mindenkinek, aki lehetővé tette, hogy eljusson a szemináriumra.

„Ezúton is szeretném kifejezni köszönetemet, hogy a MOB és a Magyar Olimpiai Akadémia engem delegált erre a programra. Azt gondolom, hogy a szeminárium során szerzett tapasztalatok és értékek hosszú távon elkísérnek engem és nagykövettársaimat, és bízom benne, hogy népszerűsíteni tudjuk az olimpiai eszméket saját környezetünkben.”

Forrás: MOB

Fotó: NOA, Olympic Day Run és a szerző archívum

2024. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!