A Tempus Közalapítvány Nemzetközi Koordinátorok Országos Találkozójának két év szünet után, 2022. június 29 - július 1. között a Pécsi Tudományegyetem adott otthont.
fotó: Pécsi Tudományegyetem / Csortos Szabolcs
A háromnapos szakmai rendezvény célja az volt, hogy a felsőoktatási intézmények koordinátorai személyesen megismerhessék egymást, és különböző előadások, valamint workshopok útján megosszák eddigi szakmai tapasztalataikat, valamint az intézményeikben működő jó gyakorlataikat az Erasmus+ programok kapcsán. A rendezvényen a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemet a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának két munkatársa: Koppa Györgyi és D’Ess Sabina Alexandra képviselte.
A konferencia első napján a házigazdák szerepében Prof. dr. Betlehem József, a Pécsi Tudományegyetem általános, stratégiai és nemzetközi rektorhelyettese és Prof. dr. Tarrósy István, a Pécsi Tudományegyetem Nemzetközi Kapcsolatok igazgatója, továbbá a Tempus Közalapítvány részéről dr. Varga-Bajusz Veronika főigazgató mondott köszöntőbeszédet. Ezt követően Györke Julianna és dr. Beke Márton plenáris előadás keretében tájékoztatta a hallgatóságot a felsőoktatási ösztöndíjprogramok aktualitásairól, valamint Nadia Manzoni, az Európai Bizottság DG EAC csoportjának vezetője az Európai Bizottság Erasmus+ programot érintő döntéseit ismertette. További két kerekasztal-beszélgetésen, egyrészt az EU Egyetemi Szövetségek első generációját érintő tapasztalatok kerültek górcső alá, másrészt pedig a különböző külföldi nemzeti irodák képviselői osztották meg gondolataikat az Erasmus+ család programjait érintő módosítások kapcsán.
A második nap szakmai programjának keretében a koordinátorok az Erasmus+ koordinátori feladatok, az intézményi menedzsment, a CEEPUS program aktualitásait illetően, az Európán belüli (KA131), illetve kívüli (KA107) mobilitások tematikájában, a kreditbeszámítás és mobilitási ablak létrehozása, valamint a felsőoktatási nemzetközi programok intézményi kommunikációját illetően ismerhették meg a különböző intézményekben működtetett struktúrákat és jó gyakorlatokat. A szakmai programok után a házigazdák kulturális programokkal és díjkiosztóval egybekötött gálaesttel kápráztatták el a résztvevőket.
Végül a konferencia utolsó napján inspirációs délelőtt keretében a hallgatóság hét különböző előadás keretében kaphatott ihletett az Eramus+ Programok adta lehetőségek kiaknázására. Bemutatták az Eötvös Loránd Tudományegyetem kifejlesztette koordinátori bónuszrendszert és az intézmény Teach with E+ Projekt eredményeinek intézményi használatát, a Budapesti Gazdasági Egyetem Erasmus+ programokat érintő kommunikációs stratégiáját, a Gál Ferenc Egyetem létrehozta Online kisokos és tematikus kvíz hallgatóknak projektjét, az International Business School diákok nemzetközi közösségét érintő programsorozatát, a Magyar Táncművészeti Egyetem kubai tanulmányútjának eredményeit, valamint a Pécsi Tudományegyetem Blended Intensive Programok (BIP) szervezését érintő tanulságait is. A rendezvény zárásaként pedig az Oktatási Hivatal munkatársai ismertették a nemzetköziesítést érintő kutatásaik legfrissebb eredményeit. Az Egyetemet képviselő delegáció szerint a rendezvényen elhangzott információk és szerzett tapasztalatok nagyban elősegíthetik a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nemzetköziesítési folyamatának előmozdítását.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.