Szeptember 15. és 17. között sportól és innovációról tartanak háromnapos nagyszabású konferenciát a Testnevelési Egyetemen (TE) és a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián (NEKA). A negyedik alkalommal sorra kerülő, nemzetközileg is elismert eseményre 250 hazai és külföldi résztvevő regisztrált.
Mint arról korábban beszámoltunk, 2021-ben két helyszínen fogadják a IV. Sport és Innováció Nemzetközi Konferencia előadóit és résztvevőit. Szeptember 15-én a Testnevelési Egyetem lesz a házigazda, míg 16-án és 17-én Balatonbogláron, a Nemzeti Kézilabda Akadémián (NEKA) folytatódik a rendezvény.
A sportot és az innovációt középpontjába állító negyedik, közös rendezésű konferencia érdekessége, hogy ez az első, amelyet a TE modellváltását követően tartanak meg. A szervezők nem titkolt célja, hogy az esemény a TE és a NEKA közötti hosszabb távú együttműködés első állomását is jelenti egyben.
Mocsai Tamás
A nyitóeseményen először Dr. Kádár Judit, az egyetem nemzetközi kapcsolatok igazgatója és Mocsai Tamás, a NEKA ügyvezetője köszöntötte a TE Athén termében egybegyűlteket. Kádár Judit röviden ismertette a konferencia programját, majd átadta a szót az első felszólalónak, Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkárnak. A korábbi úszó beszédében kiemelte, hogy a XXI. századi sporttudomány vívmányai jelentős mértékben befolyásolják nemcsak az élsportolók teljesítményét, hanem a szabadidősportolókét is. A sportinnováció fontosságát hangsúlyozva leszögezte, a csúcsteljesítmény eléréséhez manapság már nem elegendő a tehetség és a páratlan fizikum.
Szabó Tünde
Ezt követően Dr. habil. Sterbenz Tamás, a TE megválasztott rektora szólalt fel, aki a modellváltás lehetséges előnyeiről beszélve külön kiemelte a versenyképesség fontosságát, amelyhez a sportinnováció nyújthat megfelelő muníciót. Dr. Lacza Zsombor tudományos rektorhelyettes arról beszélt, hogy az eredményesség eléréséhez elengedhetetlen az újító hajlam. Mint mondta, a sport területén elért vívmányok nemcsak a versenysport fejlődésért segítik, hanem az egészséges életmód fenntartását is. Mondandója zárásaként abbéli reményének adott hangot, hogy a TE a jövőben a sportinnováció egyik fellegvára lesz.
Sterbenz Tamás
A folytatásban Fernando Parente, a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) végrehajtó bizottságának tagja ismertette részletesen a Healthy Campus programot, annak főbb eredményeit, illetve a sportinnovációban és az egyetemi sportban betöltött szerepét.
A két színhelyen zajló háromnapos eseményen számos külföldi egyetem és oktató vesz részt. Érkeztek vendégelőadók Svájcból, Németországból, Szaúd-Arábiából, Georgiából, Portugáliából, Oroszországból és Angliából, míg a regisztráltak között találunk Albániából, Kolumbiából, Georgiából, Szaúd-Arábiából, a Fülöp-szigetekről és Spanyolországból érkezett vendégeket.
A konferencián – amelyen összesen húsz workshopból és hat kerekasztal-beszélgetésből válogathatnak a résztvevők – az érdekfeszítő témák mellett találkozhatunk magyar olimpikonokkal, edzőkkel és szakemberekkel is. Természetesen a kézilabdarajongók sem maradnak program nélkül: a rendezvény második, szeptember 16-i napján a NEKA-n a sokak által kedvelt sportág kerül terítékre.
Az esemény – amelynek programja itt tölthető le – szeptember 17-én, pénteken zárul Balatonbogláron.
fotó: Szalmás Péter (MOB)
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2025.
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.