Az Úszás és Vízi Sportok Tanszék részes az EB sikereiben
2012. június 4.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Az Úszás Tanszék a 2012-es EB-n

A 26 éremmel (9 arany, 10 ezüst, 7 bronz) zárult úszó Európa bajnokságon a Semmelweis Egyetem TSK (TF) Úszás és Vízi Sportok Tanszékének négy tanára vett részt. Dr. Tóth Ákos mesteredző, volt szövetségi kapitány (három országban is), immáron ötödször az EB verseny igazgatója volt. Magas színvonalú, rendkívüli mennyiségű munkájáról ismét felsőfokon beszéltek a LEN-ben (Európai Úszó Szövetség), ahol egyébként a Technikai Bizottság tagja. Kovácshegyi Ferenc mestertanár tanítványa Gyurta Dániel, eredményei közismertek. Szintén az Ő tanítványa Gyurta Gergely is, aki „A” szintet úszott a londoni olimpiára és immáron biztos résztvevő, valamint 1500 méter gyorson bravúros versenyzéssel bronzérmet szerzett. Külön öröm, hogy a dobogón - a LEN és a MUSZ (Magyar Úszó Szövetség) kérésére - Dr. Sós Csaba mesteredző adhatta át az érmet. Ő a verseny alatt sokszor szerepelt szakkommentátorként az MTV-n, és mint szakértőnek, önálló rovata volt a Nemzeti Sportban. A versenyigazgató stábjának tagja volt Szájer Péter, egyetemi tanársegéd, a TFSE úszószakosztály edzője.

Végezetül egy idézet a Népszabadság Online oldaláról. Kiss László szövetségi kapitány a történelmi siker után beszélt az úszás sportág helyzetéről és az olimpiai esélyekről. Ebben kitért az úszó sportnak a TF Úszás és Vízi Sportok Tanszékkel fennálló kapcsolatára is: „Kiss boldogan említette azt is, (...) a mostani sikerek nagymértékben annak is köszönhetők, hogy a TF-en Sós Csaba vezetésével világszínvonalú edzőképzés folyik.”