A HSUP sportinnovációs program kiemelt hallgatói ösztöndíjában részesült Football Saviour projektjével Gurics Máté, az egyetem BSc sportszervezés szakos hallgatója.
Sérülés sohasem jön jókor egy sportoló pályafutása során, ám kevésbé gondolnánk, hogy ritka esetben akár kifejezetten hasznos is lehet.
Történt ugyanis, hogy Gurics Máté, a TFSE labdarúgója, a TF harmadéves, BSc sportszervezés szakos hallgatója – még a Vasas Kubala Akadémia utánpótlás-korosztályaiból kiöregedő játékosaként – sérülést szenvedett, aminek következtében a klub nem számíthatott rá a felnőttcsapatban. Kapcsolatok és tapasztalat híján felhívta a hazai futballklubokat, hogy esetleg fogadnák-e őt próbajáték nélkül a felnőttek között.
A nagyszerű ötlet ekkor született meg a fejében.
„Arra gondoltam, milyen jó lenne, ha a hozzám hasonló játékosok, akik valami okból kifolyólag kevesebb figyelmet vagy lehetőséget kapnak, online platformon léphetnének kapcsolatba az egyesületekkel, illetve a játékosügynökökkel, így sok időt és energiát spórolhatnak meg” – magyarázta Máté az ötlet hátterét, amelyet a Nemzeti Innovációs Ügynökség – a Hungarian Startup University Program (HSUP) keretében – kiemelt hallgatói ösztöndíjjal jutalmazott.
A július 3-án, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán megrendezett DemoDay-en ismertetett elképzelés szép lassan alakul valósággá: a weboldalt már fejlesztik, és számos játékossal, valamit néhány klubbal is egyeztettek az ötletgazdák. A következő lépés, hogy több egyesületet, illetve játékosügynököt is megkeresnek, hogy tovább csiszolják a platformot.
Minden játékosnak van profilja, illetve több videós bemutatkozó anyaga, amelyekből az ügynökök és a klubok el tudják dönteni, melyik labdarúgóra lehet szükségük. A platformregisztrációért a játékosok havi kétezer, az ügynökök ötezer, míg a klubok havi tízezer forintot fizetnének. Ingyenes regisztráció esetén is lehetne használni a szolgáltatásokat, ám korlátozottabban.
„A fiatal játékosoknak kiváló lehetőség, hogy felhívják magukra a figyelmet. Inkább az ügynököket és a klubokat kell meggyőznünk arról, hogy nekik is hasznos lehet a platform. Erre jó esélyünk van, hiszen ők nem tudnak egyszerre több helyen is lenni, itt viszont minden potentát egy helyen megtalálható” – indokolta derűlátóan Máté, aki hozzátette: a platform természetesen nem helyettesíti az ügynökök munkáját, de sokat segíthet nekik abban, hogy eldöntsék, megéri-e a szóban forgó játékost próbajátékra hívniuk.
Máté elárulta, hasonló elven működik a több topligás, illetve hazai NB I-es klub által is használt TransferRoom, illetve tudnak egy szlovák kezdeményezésről is, ám a Football Saviour ezeknél többet kínál.
„Mi kifejezetten itthoni, félamatőr, amatőr játékosokra összpontosítunk. Rajtuk kívül azonban a platform edzők, sportegészségügyi szakemberek, mentáltrénerek adatait is tartalmazná, illetve tanfolyamokat szerveznénk, amelyek során a játékosoknak és a szülőknek el tudnánk magyarázni, milyen lehetőségeik vannak a fiataloknak.”
Máté munkáját a fejlesztőcsapat tagjai, Bologa Eduárd (BGE), Fürge Márk (ELTE) és Nemes Viktória mentor segítette.
A DemoDay-ről készült filmet itt tekinthetitek meg: https://www.facebook.com/share/r/19bJXsVete/
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003
-
2002
-
2001