• Jelentkezz a sportmédia szakirányú továbbképzésre!

    Szeptemberben indul a TF méltán népszerű, sportriportereket, sportújságírókat és sportmédia-szakembereket képző szakirányú továbbképzése.

  • Hamarosan indul a nemzetközi sportkapcsolatok–sportdiplomácia képzés

    Augusztus 31-ig jelentkezhetünk a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem egyik legnépszerűbb szakirányú továbbképzésére, a nemzetközi sportkapcsolatok–sportdiplomácia képzésre.

  • Feljebb kapcsolt a TF a tudományos pályázatok terén

    Rekordszámú tudományos és mecenatúrapályázatot nyújtottak be sikeresen a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem kutatói. A pályamunkákat október közepén bírálják el.

  • Ötkarikás formaruhát kaptak a TF önkéntesei

    Fontos szerepet töltenek be a TF önkéntesei az utcai sportok olimpiai kvalifikációs sorozatának Budapesti állomásán.

  • Legyen iránytű a magyar példa az olimpiai nevelésben

    Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke az Olimpiai Kvalifikációs Sorozat második, egyben záró állomása alkalmával Budapestre érkezett csütörtök délután. Rövid látogatása során az Olimpiai Értékek Iskolai Program (Olympic Values Education Program, OVEP) magyarországi működésébe is betekintést nyert. A tizenhárom állomáson a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói közül ötvenen segítettek önkéntesként. 

  • Bemutatták az aktívéletmód-kutatás eredményeit

    Hivatalos sajtótájékoztató keretében ismertették csütörtökön a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem szakmai támogatásával és közreműködésével készült hazai aktívéletmód-kutatás eredményeit.

  • A Nemzet Sportolóinak kézlenyomatával bővült a Magyar Sportcsillagok Fala

    Hétfőn a Nemzet Sportolói közül öten örökítették meg kézlenyomatukat a TF-en tavalyelőtt újra felállított Magyar Sportcsillagok Falán.

Kánikula, izgalmak és jó TF-es szereplés a strandröplabda MEFOB-on
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 28.

Kitettek magukért a TF-es hallgatók a Miskolcon megrendezett strandröplabda MEFOB-on, a lányoknál és a fiúknál is láthattunk kimagasló teljesítményt.

Jelentkezz a sportmédia szakirányú továbbképzésre!
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 28.

Szeptemberben indul a TF méltán népszerű, sportriportereket, sportújságírókat és sportmédia-szakembereket képző szakirányú továbbképzése.

Teljes az Európai Egyetemi Játékokra utazó TF-esek névsora
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 27.

Százkét TF-es hallgató vág neki a hazai rendezésű Európai Egyetemi Játékoknak, amelyet július 12. és 24. között rendeznek Miskolcon és Debrecenben.

Utolsó ülését tartotta a Szenátus ebben a tanévben
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 27.

Június 26-án, szerdán az egyetem velencei telephelyén ülésezett utoljára a 2023/2024-es tanévben a Szenátus, amelynek tagjai tizenegy napirendi pontot tárgyaltak.

Cipruson járt szakmai úton a TF delegációja
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 26.

Június 17. és 21. között kevert típusú intenzív programon vett részt az UCLan Cyprus egyetemen a TF hat főből álló küldöttsége.

Hamarosan indul a nemzetközi sportkapcsolatok–sportdiplomácia képzés
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 26.

Augusztus 31-ig jelentkezhetünk a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem egyik legnépszerűbb szakirányú továbbképzésére, a nemzetközi sportkapcsolatok–sportdiplomácia képzésre.

Az utcai sportokról nyílt kiállítás a könyvtárban
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 25.

Új olimpiai sportágakat bemutató kiállítást tekinthetünk meg a nyár végéig a könyvtárban.

Modern parkolástechnikával felszerelt mélygarázs, világszíntű konditerem és rendezvényhelyszín a BAH-csomópontnál
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
2024. június 25.

Nemzetközi mércével is magas színvonalú szolgáltatásokkal, mintegy 40 ezer négyzetméteren várja az érdeklődőket a TF Csörsz utcai Dr. Koltai Jenő Sportközpontja, amelyben sokféle sportfelület mellett vadonatúj konditerem és mélygarázs is létesült.

Eseménynaptár


EFOP-3.4.6-VEKOP-17-2017-00002

Széchenyi 2020 infoblokk

A felhívás megnevezése: EFOP-3.4.6-VEKOP-17 Intézményi irányítás fejlesztése a felsőoktatásban

Kedvezményezett neve: Testnevelési Egyetem (konzorciumi partner)

A projekt címe: Intézményirányítást támogató rendszerek fejlesztése a felsőoktatásban

Azonosító: EFOP-3.4.6-VEKOP-17-2017-00002

Támogatás összege: 3.983.494.662 Ft (ebből a Testnevelési Egyetem támogatása 14.760.522 Ft)

Támogatás intenzitása: 100 %

Futamidő: A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 2017. szeptember 1. és 2019. június 30. között

A konzorcium tagjai:

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem (Konzorcium vezető)
  • NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.
  • Állatorvostudományi Egyetem
  • Budapesti Corvinus Egyetem
  • Budapesti Gazdasági Egyetem
  • Dunaújvárosi Egyetem
  • Eszterházy Károly Egyetem
  • Kaposvári Egyetem
  • Miskolci Egyetem
  • Óbudai Egyetem
  • Neumann János Egyetem
  • Pannon Egyetem
  • Soproni Egyetem
  • Széchenyi István Egyetem
  • Szent István Egyetem
  • Testnevelési Egyetem

A projekt célja:  Egységes, egymással integrált intézményirányítási, gazdálkodási, teljesítménymérési, kontrolling, HR és tanulmányi adminisztrációs folyamatok és ezeket támogató informatikai rendszerek bevezetése, finanszírozási rendszer megvalósításához és működtetéséhez szükséges egységes szervezeti, folyamatirányítási és informatikai feltételek megteremtése

A projekt átfogó céljai a projekt hatókörébe tartozó állami felsőoktatási intézményeknél:

  • Az Európai Unió felsőoktatás korszerűsítését célzó ütemtervével, a Fokozatváltás a felsőoktatásban stratégiával, valamint a további hazai stratégiákkal és jogszabályokkal összhangban egységes, egymással integrált intézményirányításai, gazdálkodási, teljesítménymérési, kontrolling, HR és tanulmányi adminisztrációs folyamatok és ezeket támogató informatikai rendszerek bevezetésével a konzorciumi tag intézmények irányítása hatékonyságának, valamint képzés és kutatásszervezési képességeinek javítása.
  • A vonatkozó jogszabályi előírások mentén a teljesítmény szerint differenciált állami felsőoktatási finanszírozási rendszer megvalósításához és működtetéséhez szükséges egységes szervezeti, folyamatirányítási és informatikai feltételek megteremtése
  • Az intézmények hallgatók számára releváns működési és irányítási folyamatainak, az intézményirányítási rendszerek hallgatói funkciói használatának, valamint az ehhez szükséges digitális írástudási készségeknek és ismereteknek az elsajátítását támogató hallgatói képzési és mentori program megtervezése és végrehajtása a felsőoktatási hallgatói sikeresség intézményi előmozdítása, valamint a hallgatók felsőoktatásban való bennmaradásának támogatása érdekében.
  • A kutatási programok előkészítéséhez, lebonyolításához, kutatási bevételek, kiadások és kutatási eredmények nyilvántartásához kapcsolódó folyamatok, valamint a bevezetni kívánt egységes intézményirányítási rendszerek ezeket támogató funkciói használatának elsajátítását biztosító kutatói továbbképzési program megtervezése és végrehajtása a K+F+I szakemberek K+F+I projektek sikeres lebonyolítására történő felkészítése és ezen keresztül a kutatók megtartása, illetve utánpótlásuk biztosítása érdekében.

Várható eredmények: A konzorciumi tag felsőoktatási intézmények egységes, egymással integrált, korszerű és a megfogalmazott célokat, részcélokat szolgáló gazdálkodási, kontrolling, humán erőforrás menedzsment és tanulmányi adminisztrációs folyamatokat működtetnek, egységes, és a megfogalmazott célokat, részcélokat szolgáló gazdálkodási, kontrolling, humán erőforrás menedzsment, tanulmányi adminisztrációs és üzemeltetési szabályzatok szerint működnek és egységes, a megfogalmazott célok, részcélok teljesítését szolgáló, egységes alapokon és megoldásokon nyugvó, integrált intézményirányítási szakrendszereket használnak az egységes folyamataik támogatására.
A konzorciumi tag felsőoktatási intézmények az intézményirányítási szakrendszerek hallgatói funkciói használatának, valamint az ehhez szükséges digitális írástudási készségeknek és ismereteknek az elsajátítását támogató hallgatói képzési és mentori programot működtetnek a hallgatói IKT kompetenciák fejlesztése érdekében.
A konzorciumvezető ELTE a kutatási programok előkészítéséhez, lebonyolításához, kutatási bevételek, kiadások és kutatási eredmények nyilvántartásához kapcsolódó folyamatok, valamint a bevezetni kívánt egységes intézményirányítási szakrendszerek ezeket támogató funkciói használatának elsajátítását biztosító kutatói továbbképzési programot indít és működtet.

A projekt valószínűsíthető hatásai:

  • A felsőoktatási intézményeken belüli irányítás és finanszírozás javulása
  • Fenntartói irányítás és finanszírozás javulása
  • Intézmények működésének, gazdálkodásának stabilizálódása
  • Munkaerő-piaci követelményekhez jobban igazodni képes felsőoktatási rendszer
  • Profiltisztítás és specializáció
  • Mukaerő-piaci kompetenciák szintjének emelkedése a felsőoktatási hallgatók körében
  • Felsőfokúnak megfelelő szintű oktatásban való részvétel növekedése
  • Piaci forrásbevonó képesség javulása
  • Stabil és fenntartható kutatói bázis kiépítése
  • A kutatást, a technológiai fejlődést és az innovációt ösztönző környezet
  • Legjobb oktatók és kutatók vonzása, illetve megtartása

 

Projektek

2024. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!