# Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék

Prof. dr. Tóth Miklós, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék nemrég leköszönt vezetője csaknem húsz év után átadta a stafétabotot a következő generációnak. A vele készült podcastban elmondja, így több ideje marad arra, amire eddig kevesebb jutott: tanítványaira, kutatásra, a szakmára.

Sikerrel teljesítette Harvard Medical School’s Clinical Science Scholars elnevezésű program kilenchónapos képzését az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék munkatársa, dr. Kováts Tímea.

Dr. Szikra Péter, az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék docense és prof. dr. Tóth Miklós, a tanszék vezetője innovatív kutatási eredményeket publikált a rangos, Q1-es besorolású Sensors című folyóiratban.

Ünnepélyes megnyitóval kezdődött a sportorvoslás egyik legkiemelkedőbb hazai eseménye: a Magyar Sportorvos Társaság (MST) 2025. évi kongresszusa, amelyet május 29–30. között rendeznek a TF-en.

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszékének docense a greendex.hu-nak adott interjút, amelyben a rendszeres testmozgás számos előnyére hívta fel a figyelmet.

Versenyzői élményeiről és edzői hitvallásáról is beszélt a hallgatóságnak a világ- és Európa-bajnok kerekesszékes vívó, Krajnyák Zsuzsanna az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék kurzusán.

A Klebelsberg Kuno Szakkollégium tisztelettel meghívja Önöket prof. dr. Pavlik Gábor „A sportorvoslás története és jelentősége” című előadására.

A Vertebra Alapítvány szervezte hazánk első egész napos Scoliosis-konferenciáját, amelyre 2023. szeptember 16-án Budapesten, "Szemléletváltás a gerincferdülés kezelésében” címmel került sor. A TF Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszékének oktatói is jelen voltak az eseményen.

Nyolcvanhat éves korában december 15-én elhunyt dr. Fekete Győző, a TF egykori tanára. A kiváló oktató 1936. július 19-én Budapesten született, 1954-ben érettségizett az Árpád Gimnáziumban, egyetemi tanulmányai elkezdése előtt a Ganz gépgyárban dolgozott segédmunkásként, illetve a Fővárosi Állat és Növénykertben látott el állatgondozói feladatokat.

Csaknem egy hónapja, hogy teljes mértékben újraindult az élet a Testnevelési Egyetemen, a hallgatók és az oktatók egyaránt bejárnak az intézménybe. Dr. Osváth Péter, az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék egyetemi docense is újrakezdte a munkát, kíváncsiak voltunk rá, milyen tapasztalatokkal gazdagodott az elmúlt egy hónapban. 

Vendégelőadók voltak Sáringerné Dr. Szilárd Zsuzsanna és Orbán-Sebestyén Kata óráján. Ők harmadik éve tanítják az osztatlan negyedéveseknek a „Fogyatékossággal élők Nevelése és Sportja” nevű kötelezően választható tantárgyat, amely az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék keretein belül ad lehetőséget a hallgatóknak, hogy minél részletesebben megismerkedhessenek a fogyatékos sport alapismérveivel és gyakorlati lehetőségeivel.

2026. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!