Rekord születik az OTDK-n!

Rekord születik az OTDK-n!OTDK, 2019. március 02.

Március 28. és 30. között a Testnevelési Egyetem ad otthont az idei XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Testnevelés- és Sporttudományi szekciójának. A finiséhez érkezett az előkészületi munka, amelynek kapcsán a konferencia ügyvezető elnökével, Prof. Dr....
Részletek
XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekció – Új rekord!

XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekció – Új rekord!OTDK, 2019. január 10.

Tegnap, január 9-én lezárult a 2019-es, XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójára való jelentkezés. Legnagyobb örömünkre a nevezések száma 125, ami új rekord. Izgalmas pályamunkák érkeztek a testnevelés és sporttudomány minden területéről. 
Részletek

Legfrissebb híreink

Rekord születik az OTDK-n!
XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekció – Új rekord!

Program

  1. március 28, csütörtök

13:30-14:30 Megérkezés, regisztráció, büfé

14:30-15:30 Zsűri ülés

16:00-18:30 Plenáris ülés

19:00-20:00 Vacsora

  1. március 29, péntek

8:15 - 8:45 Tagozati zsűrik megbeszélése, prezentációk feltöltése

9:00-12:00 Tagozati ülések (az előadások időtartama 10+5 perc)

  • Sportmenedzsment, sportgazdaság I. B001 Los Angeles
  • Humánkineziológia B002 Tokió
  • Gyógytestnevelés és mozgásterápia C001 Párizs
  • Sportpszichológia I. B201 Rio de Janeiro
  • Edzéselmélet

11:30-12:30 Ebédszünet

12:00-12:30 Prezentációk feltöltése

12:30-14:30 Tagozati ülések (az előadások időtartama 10+5 perc)

  • Biomechanika B002 Tokió
  • Testnevelés és társadalomtudomány II. B002 Tokió
  • Egészségtudomány I. B201 Rio de Janeiro
  • Sportpedagógia, testneveléselmélet, tantárgypedagógia I. C002 London
  • Sportmenedzsment, sportgazdaság II. B002 Los Angeles

14:30 - 15:00 Kávészünet

15:00-17:00 Tagozati ülések (az előadások időtartama 10+5 perc)

  • Egészségtudomány II. B201 Rio de Janeiro
  • Testnevelés és társadalomtudomány I. C001 Párizs
  • Sportpszichológia II. C001 Párizs
  • Sportpedagógia, testneveléselmélet, tantárgypedagógia II. C002 London

18:00-19:00 Főzsűri ülés / Puskás Hungary

20:00-21:00 Záró vacsora

  1. március 30, szombat

8:15-8:45 Reggeli

9:00-9:30 Záróelőadás

9:30-10:30 Eredményhirdetés

10:30-11:00 Záróbeszéd / Staféta átadás

Biomechanika

Helyszín: B201 Rio de Janeiro terem

Időpont: 12:30

Zsűrielnök: Dr. Kiss Rita

Tagok: Dr. Dörnyei Gabriella, Dr. Ureczky Dóra

Előadások:

Uhlár Ádám: Az erőfejlesztésben alkalmazott instabil súlyok hatása a vázizomzat elektromos aktivitására

Fésűs Ádám: EMG aktivitás változásai mikrosérülést szenvedett vázizomban

Dudás Donatella: A proximális neuromuszkularitás hatékonyságának vizsgálata EMG-vel

Sebesi Balázs: Térdízületi stabilizáció unilaterális felugrásnál és instabil leérkezésnél

Sebestyén Örs: A quadriceps femoris és a patella ín keresztmetszeti területének aránya és befolyása a mechanikai hatásfokra

Varga Mátyás: A térdízület és a medence stabilizációjának frontális síkú neurokinematikai mechanizmusai unilaterális felugrásnál

Groszmann Ádám: A karlendítés izomfeszülést és függőleges emelkedést növelő hatása függőleges felugrások során

Edzéselmélet

Helyszín: C002 London terem

Időpont: 9.00

Zsűrielnök: Dr. Radák Zsolt

Tagok: Dr. Ihász Ferenc, Dr. Váczi Márk

Előadások:

Szeiler Bálint:Az agilitás és az állóképesség kapcsolata utánpótláskorú labdarúgóknál

Deli Balázs: Gyorsasági paraméterek összefüggése a sportági kiválasztással utánpótláskorú labdarúgóknál

Gusztafik Ádám: Állóképességi mutatók vizsgálata utánpótláskorú labdarúgóknál

Varga Szabolcs: Mobil teljesítménydiagnosztika lehetőségei a kerékpáros edzéstervezésben

Gerendi Ákos: Egy lehetséges kézilabda specifikus tesztrendszer bemutatása, kiemelten a dinamikus láberő vonatkozásában

Nagy Botond, Nagy Ágost: A hárompontos dobóstílus összehasonlító dinamikai elemzése edzéseken és mérkőzés körülmények között

Imre Nóra, Stump Árpád: Meccsvégi játékok: kosárlabdacsapatok stratégiaalkotása

Deézsi Réka, Fehérvári Dániel, Katona Zsófia: A balátövő játékosok szerepkörének jellemző vonásai, nemzetközi férfi kézilabda mérkőzések alapján

Csenki Judit, Oláh Orsolya: A beálló játékos szerepe és nemi specifikumai a kézilabdában

Kelemen Bence: Férfi 1500m-es élversenyzők győzelmi és rekord-taktikájának összehasonlítása

Dékány Máté: A holtpont jelentkezése a maratoni távot teljesítők felkészülése, testtömege, valamint táplálkozási- és frissítési szokásai tükrében

Tobak Balázs:A törzserősítő edzések hatása az amatőr futók teljesítményére

Király Bence: Súlyzós edzést végzők edzésmódszereinek és kialakult sérüléseinek kapcsolata

Egészségtudomány I.

Helyszín: B201 Rio de Janeiro terem

Időpont: 12:30

Zsűrielnök: Dr. Tóth Miklós

Tagok: Dr. Atlasz Tamás, Dr. Horváth Mónika

Előadások:

Kántor Márk: Role of regular exercise in prenevtion of cardiovascular diseases

Ádám Zoltán Mihály: Fizikai aktivitás, mint a keringési rendszer megmentője; egy életmódváltó program eredményei

Vörös Vivien Kitti: A mozgás, mint gyógyszer...- diabetes mellitussal élő felnőttek egy éves mozgásprogramja

Fazekas Ádám, Kozsdi Anna Mária: Komplex munkahelyi egészségfejlesztés vizsgálat és annak eredményességének bemutatása

Makra Gabriella: A rendszeres testedzés immunreguláló és kognitív képességekre gyakorolt hatásának összehasonlító elemzése fiatal felnőtt és szépkorú felnőtteken

Perecz Brigitta: Időskori elesés prevenció harcművészeti elemeket tartalmazó sportterápiával

Horváth Dávid Ákos: A megelőzés szerepe és fontossága a sportban, fókuszban a magyar férfi U18 jégkorong válogatott

Cseuz Alexandra: A Rectus Diastasis megjelenésének okai és meglétének következményei

Egészségtudomány II.

Helyszín: B201 Rio de Janeiro terem

Időpont: 15:00

Zsűrielnök: Dr. Bárdos György

Tagok: Dr. Molics Bálint, Dr. Suskovics Csilla

Előadások:

Szarka Edina: Egészséges táplálkozásra és fizikai aktivitásra nevelés az általános iskolában

Bódi Mónika: A valóságshow-k hatása a fiatalok egészségmagatartására

Nagy Hanga: A prevenció ismerete az egyetemisták körében

Farkas Regina: Szegregáltan és integráltan oktatott 13-18 éves, cerebrál parézissel élő gyerekek életminőségének komparatív vizsgálata

Krizsán Nikolett: Vízilabdások táplálkozási szokásainak felmérése felkészülési és versenyidőszakban

Buti Nikolett: A sportoláshoz kapcsolódó tudatos vízfogyasztás

Simkó Georgina: Az optimális testsúly és a túlsúlycsökkentés nem konvencionális elméletei

Pohl Krisztina: Budapest II. kerületi felnőtt lakosságfizikai aktivitása, sportolási szokásai

Gyógytestnevelés és mozgásterápia

Helyszín: C001 Párizs terem

Időpont: 9:00

Zsűrielnök: Dr. Simon István Ágoston

Tagok: Dr. Karsai István, Tóthné Dr. Kälbli Katalin

Előadások:

Barcza Bence, Vincze Tamás: Motoros képességek mérése a gyógytestnevelésben

Nagy Ákos Barnabás: Törzs állapot felmérés és fejlesztés ülőröplabdázók körében

Jakab Dominika: Gerincprevenciós programok a mindennapos testnevelés keretében kisiskolás korban

Mazzag Kitti: Törzsstabilizációs tréning hatásának vizsgálata profi jégkorongozók körében

Balogh Anna: A gerincjóga szerepe a konduktori fiziológiás panaszok megelőzésében

Horn Mairin: A gyermekkori pes planus prevenciója és rehabilitációja

Sziva Leila: Az úszómozgások szerepe a mozgásfejlődésben és a perzisztáló primitív reflexek leépítésében

Oláh Réka: Coxartrózis rehabilitációja gyógytornával időskorban

Hitter Kitti: Professzionális és amatőr táncosok láb deformitásainak vizsgálata és összehasonlítása

Sibianu Andrea, Szatmári Éva: A szemhibák javítása Bates-módszer és különböző szemtornagyakorlatok által

Princz Anna: Hippoterápia - kiegészítő kezelés az alvászavarok mozgásterápiájában

Humánkineziológia

Helyszín: B002 Tokió terem

Időpont: 9:00

Zsűrielnök: Dr. Wilhelm Márta

Tagok: Dr. Szmodis Márta, Dr. Vajda Ildikó

Előadások:

Csuka Zsanna: 8-14 éves fiúk alkati, testösszetételi és összetett motorikus tevékenységének (Illinois, Arrowhead) vizsgálata

Trakperger Fanni: 8-14 éves fiúk alkati, testösszetételi, motorikus képesség (gyorsaság, állóképesség, robbanékonyság) vizsgálata

Ahmed Othmani: The ralationship between anaerobic power and other physical components in soccer

Balla Dóra Szilvia: Labdarúgók élettani paramétereinek életkorspecifikus összehasonlítása

Tóth Eliza Eszter: Vita maxima terhelés hatására kialakult kardiorespiratórikus és metabolikus válaszok vizsgálata állóképességi sportolóknál és a Terrorelhárítási Központ alkalmazottjainál

Pató Anna: A szöveti mikrokeringés változása hőmérséklet és iszkémia hatására humánban

Éliás Ivett: Nyugalmi szívdobogás-detekció és terheléses pulzusreprodukció

Lukács Emese, Mikó Alexandra: Interocepció, figyelem, fáradtság észlelése és teljesítmény

Bakonyi Péter: Az akkut okklúziós terhelés hatásai az izom genetikai markereire


 

Sportmenedzsment, sportgazdaság I.

Helyszín: B001 Los Angeles terem

Időpont: 9:00

Zsűrielnök: Dr. Géczi Gábor

Tagok: Dr. Hideg Gabriella, Dr. Székely Mózes

Előadások:

Fülöp Eszter: Hogyan legyünk biztonságban sportolás közben?

Világi Kristóf: SAUS- A hazai sportinformatikai és sportanalitikai helyzet feltérképezése, adatfelhasználási lehetőségek kidolgozása

Bács Bence András: A Debreceni Egyetem sportstratégiájának összehasonlító elemzése

Baranyai Szabolcs: Az e-Sport magyarországi helyzetének és megítélésének vizsgálata a játékosok szemszögéből

Bögös Tímea: A fizikai aktivitás szerepe a munkavállalók egészségének megőrzésében

Harmathy Balázs: Képek, hangok, hangulatok: Mozgókép riport a birkózó- világbajnokság önkénteseiről

Cseh Brigitta: A Hard Dog Race kutyás extrém akadálypályás futóversenyek magyar és külföldi résztvevői

Kiss Roland: Az informális tudás-szerzés vizsgálata a sportszakemberek versenyrendezési tevékenységi köre és feladatai kapcsán

Rácz László: Sportmenedzsment-döntések támogatása mesterséges intelligencia segítségével

Sportmenedzsment, sportgazdaság II.

Helyszín: B001 Los Angeles terem

Időpont: 12:30

Zsűrielnök: Dr. Magas István

Tagok: Dr. András Krisztina, Dr. Sisa Krisztina

Előadások:

Kamp Salamon: Horgászat és sportfogyasztás

Blaskovits Adrienn: A két nagy sportszergyár, a Nike és az Adidas küzdelme a piacokért

Koroknay Zsuzsa: A 17. FINA Vizes Világbajnokság sport, társadalmi és gazdasági hatásai

Móré Bendegúz: A Manchester United és a DVSC sportmarketing stratégiájának összehasonlítása

Mórik Kornélia Veronika: A termékfejlesztés szükségességének bizonyítása egy, a vízalatti sportokhoz használt magyar sporttermék piacának vizsgálatával

Szikszai-Németh Ketrin: Personal brandingre építő marketing stratégia alkalmazása a sportban

Ferenczi Fanni: Marketing "fogások" a súlyemelés sportág fellendítéséért

Rácz Szabolcs László: Nézőszámok és a csapatok teljesítményének kapcsolata a labdarúgó NB1-ben

Sléber Mátyás Tibor: A magyar labdarúgás visszahelyezése Európa futballtérképére egy innovatív regionális liga létrehozásával

Tolnai Tamás: Játékosközvetítők működésének vizsgálata a magyar labdarúgó piacon

Sportpedagógia, testneveléselmélet, tantárgypedagógia I.

Helyszín: C002 London Terem

Időpont: 12:30

Zsűrielnök: Dr. Rétsági Erzsébet

Tagok: Dr. Halasi Szabolcs, Dr. Soós István

Előadások:

Juhász Bernadett: A kézilabda utánpótlás nevelésének fejlődése Magyarországon

Csenki Judit, Oláh Orsolya: A magyar kézilabda utánpótlás nevelés különbségei az 1950-es és 2010-es években

Kertai Bendegúz: Vízbőlmentési, elsősegélynyújtási ismeretek a köznevelésben

Bihari Dávid Tamás: A leendő testkultúrális szakemberek életmentéssel, vízből mentéssel kapcsolatos tudása

Csanádyné Söjtöry Borbála Reprezentatív felmérés a tornaoktatás helyzetéről a közoktatásban Magyarországon

Bársony Dominik, Szabó Krisztián: Speciális sporttalaj testnevelés órai alkalmazásának hatása a mozgáskoordinációra és a testedzés iránti motivációra

Bánházi Laura: Az egészségtudatos magatartás vizsgálata a MOB által támogatott sportiskolai képzésű megyeszékhelyi intézményben

Zimmermann Márió: A motorikus és pszichés képességek kapcsolatának vizsgálata a teljesítményre középiskolások körében

Sportpedagógia, testneveléselmélet, tantárgypedagógia II.

Helyszín: C002 London Terem

Időpont: 15:00

Zsűrielnök: Dr. Csányi Tamás

Tagok: Dr. Bognár József, Tihanyiné Dr. Hős Ágnes

Előadások:

Eigner Eszter: Alternatív kerettantervek alkalmazásának vizsgálata a mindennapos testnevelésben

Reiner Dóra: A tánc, mint testnevelés órai tananyag

Szalai Kata: Zenés-mozgásformák (aerobik) kedveltségi szintjének mérése általános iskolai környezetben

Földvárszki Edina: Trendkövető táncos bemelegítés hatása a testnevelés órai aktivitásra

Karacsi Gábor: A zene és a testnevelés órai aktivitás kapcsolata

Dobi Bernadett: A mindennapos testnevelés implementációja a Bocskai István Tagintézményben

Nemes Klaudia: Az általános iskolások viszonyulása a testnevelés órához, illetve a NetFit eredmények összehasonlítása az előző évi eredményekkel

Nagy Cecilia, Wertmüller Ildikó: Hivatása: testnevelő tanár

Kobela Tamara: A szülők értékrendszerének kapcsolódása az iskolai testneveléshez

Sportpszichológia I.

Helyszín: B002 Tokió terem

Időpont: 9:00

Zsűrielnök: Dr. Szabó Attila

Tagok: Dr. Boros-Bálint Iuliana, Dr. Smohai Máté

Előadások:

Zala Borbála Bernadett: A doppinghasználat, mint deviáns viselkedés megítélése sportolók körében

Kovács Ádám: A pszichés jóllét és az élettel való elégedettség vizsgálata

Spolmin Roberta: Az egyéni és csapatsportot űző sportolók összehasonlítása szorongási mutatóik és a teljesítményhelyzetben jellemző beállítódásuk alapján

Donka Dorottya Bianka: Fizikai aktivitás és stressz - a stresszmérés metodológiai problémáinak vizsgálata irodalomelemzéssel

Balikó Benjámin: Nyújtó gyakorlatblokk rendszeres használatának pszicho-motoros hatásai 7. osztályos tanulók körében

Sarus Tamás: Állapotszorongás változásai testnevelés, történelem és matematika órákon

Czeferner Richárd, Incze Krisztina: A jégkorong játékvezetők konfliktuskezelő stratégiáinak vizsgálata

Sportpszichológia II.

Helyszín: C001 Párizs terem

Időpont: 15:00

Zsűrielnök: Dr. Lénárt Ágota

Tagok: Dr. Harsányi Szabolcs Gergő, Dr. Lubinszky Mária

Előadások:

Farkas Dominika, Juhász Zsófia: Sportmotiváció és flow élmény vizsgálata utánpótláskorú társastáncosok körében

Varnyu Iván: Sportágválasztás a személyiségvonások tekintetében

Szántai Levente: A labdarúgás hatása a férfiak és a nők kognitív funkcióira

Kéringer Johanna: Rizikófaktorok a magyar elit ritmikus gimnasztika pszichológiai vonatkozásában - A testkép, a motiváció és a kiégés kapcsolata az észlelt edzői autonómia támogatással

Fejes Nikoletta: Az eredményességbe vetett grit – A grit vonás eredményességre gyakorolt hatásának vizsgálata sportolói mintán

Varga András: Temperamentum - és karakterdimenziók sportmotivációs kapcsolata a csapatsportban

Gottfried Péter: Az önértékelés és a teljesítmény kapcsolata utánpótláskorú labdarúgók körében

Alkonyi Kata: Az aroulsalszint és az objektív éntudatosság hatása a figyelmi teljesítményre

Testnevelés és társadalomtudomány I.

Helyszín: C001 Párizs terem

Időpont: 12:30

Zsűrielnök: Dr. Gál Andrea

Tagok: Dr. Balogh László, Dr. Dobay Beáta

Előadások:

Jámbor Zsuzsanna A jóga hatásai serdülő és fiatal felnőtt korban

Berezvai Viktor: A sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók és az egyes országok gazdasági, oktatáspolitikai helyzetének korrelációja az EU-ban

Császár Attila: Testnevelő tanárok pályaválasztása és pályaelhagyása

Ezer Andrea: Mozgássérült felnőttek lehetőségei és igényei a szabadidősportban

Szabó Zoltán Tamás: Sportszakos hallgatók attitűdje a fogyatékossággal élők sportjával kapcsolatban

Katona Péter Márk: A szegénység, mint motivációs tényező a sport világában

Lenkei Anna: Minimalism – Less is More

Fülep Dezső András: Bionikai implantátumok hatása a sport világára

Laskovics Tímea, Takács Máté: Erasmus- Előny vagy hátrány


 

Testnevelés és társadalomtudomány II.

 

Helyszín: B002 Tokió terem

Időpont: 15:00

Zsűrielnök: Dr. Ács Pongrác

Tagok: Szegnerné Dr. Dancs Henriette, Dr. Lepeš Josip

Előadások:

Juhász Mária: A magyarországi outdoor piac felderítése, a rekreációs szakemberekre való igény

Knopf Balázs: A kerékpársport népszerűségének vizsgálata Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

Rácz László: Új technológiai fejlesztések alkalmazási lehetőségei a sportágak különböző szintjein

Derkács Evelin Andrea: A női labdarúgás megítélése a férfiak körében

Garai Balázs Róbert: A kézilabda játékvezetők játékszabály-ismereti vizsgálata

Lábas Eszter Melinda, Leszkó Dóra Abigél: Központi idegrendszeri sérültek sportrekreációs lehetőségeinek vizsgálata Magyarországon

Lóránt Vivien, Szijártó Szilveszter Richárd: Orthorexia, edzésfüggőség és izomdiszmorfia megjelenése a férfi erőemelők, crossfitterek és testépítők körében

Móczik Alexandra Cintia: Egy inkluzív lehetőség a felsőoktatási sportban - Csörgőlabda Egyetemi Bajnokság

Felipe Bioto: The importance of jiu jitsu for kids and teenagers in Brazil

A Szervező Bizottság a programváltoztatás jogát fenntartja.