Eredmények

A XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójának hivatalos eredménye tagozatonként:

Biomechanika

  • I.: Sebesi Balázs (PTE) - Térdizületi stabilizáció unilaterális felugrásnál és instabil leérkezésnél
  • II.: Groszmann Ádám (TE) - A karlendítés izomfeszülést és függőleges emelkedést növelő hatása függőleges felugrások során
  • különdíj: Uhlár Ádám (TE) - Az erőfejlesztésben alkalmazott instabil súlyok hatása a vázizomzat elektromos aktivitására
  • különdíj: Sebestyén Örs (TE) - A quadriceps femoris és a patella ín keresztmetszeti területének aránya és befolyása a mechanikai hatásfokra

Edzéselmélet

  • I.: Deli Balázs (PTE) - Gyorsasági paraméterek összefüggése a sportági kiválasztással utánpótláskorú labdarúgóknál
  • II.: Imre Nóra (BCE) - Meccsvégi játékok: kosárlabdacsapatok stratégiaalkotása
  • II.: Stump Árpád (BCE) - Meccsvégi játékok: kosárlabdacsapatok stratégiaalkotása
  • III.: Szeiler Bálint (ELTE) - Az agilitás és az állóképesség kapcsolata utánpótláskorú labdarúgóknál
  • III.: Kelemen Bence (TE) - Férfi 1500m-es élversenyzők győzelmi és rekord-taktikájának összehasonlítása
  • különdíj: Gusztafik Ádám (ELTE) - Állóképességi mutatók vizsgálata utánpótláskorú labdarúgóknál

Egészségtudomány I.:

  • I.: Ádám Zoltán Mihály (PTE) - Fizikai aktivitás, mint a keringési rendszer megmentője; egy életmódváltó program eredményei
  • II.: Perecz Brigitta (PTE) - Időskori elesés prevenció harcművészeti elemeket tartalmazó sportterápiával
  • különdíj: Cseuz Alexandra (PTE) - A Rectus Diastasis megjelenésének okai és meglétének következményei

Egészségtudomány II.:

  • I.: Buti Nikolett (ELTE) - A sportoláshoz kapcsolódó tudatos vízfogyasztás
  • II.: Farkas Regina (SE) - Szegregáltan és integráltan oktatott 13-18 éves, cerebrál parézissel élő gyerekek életminőségének komparatív vizsgálata

Gyógytestnevelés és mozgásterápia

  • I.: Hitter Kitti (PTE) - Professzionális és amatőr táncosok láb deformitásainak vizsgálata és összehasonlítása
  • II.: Jakab Dominika (PTE) - Gerincprevenciós programok a mindennapos testnevelés keretében kisiskolás korban
  • III.: Mazzag Kitti (PTE) - Törzsstabilizácios tréning hatásának vizsgálata profi jégkorongozók körében
  • különdíj: Nagy Ákos Barnabás (PTE) - Törzs állapot felmérés és fejlesztés ülőröplabdázók körében

Humánkineziológia

  • I.: Ahmed Othmani (PTE) - The relationship between anaerobic power and other physical components in soccer
  • II.: Éliás Ivett (ELTE) - Nyugalmi szívdobogás-detekció és terheléses pulzusreprodukció
  • III.: Bakonyi Péter (TE) - Az akkut okklúziós terhekés hatásai az izom genetikai markereire
  • különdíj: Balla Dóra Szilvia (SZE) - Labdarúgók élettani paramétereinek életkorspecifikus összehasonlítása

Sportmenedzsment, sportgazdaság I.:

  • I.: Rácz László (BME) - Sportmenedzsment-döntések támogatása mesterséges intelligencia segítségével
  • II.: Bögös Tímea (DE) - A fizikai aktivitás szerepe a munkavállalók egészségének megőrzésében
  • III.: Baranyai Szabolcs (DE) - Az e-Sport magyarországi helyzetének és megítélésének vizsgálata a játékosok szemszögéből
  • különdíj: Világi Kristóf (TE) - SAUS- A hazai sportinformatikai és sportanalitikai helyzet feltérképezése, adatfelhasználási lehetőségek kidolgozása

Sportmenedzsment, sportgazdaság II.:

  • I.: Szikszai-Németh Ketrin (DE) - Personal brandingre építő marketing stratégia alkalmazása a sportban
  • II.: Sléber Mátyás Tibor (SOE) - A magyar labdarúgás visszahelyezése Európa futballtárképére egy innovatív regionális liga létrehozásával
  • III.: Mórik Kornélia Veronika (DE) - A termékfejlesztés szükségességének bizonyítása egy, a vízalatti sportokhoz használt magyar sporttermék piacának vizsgálatával
  • különdíj: Blaskovits Adrienn (TE) - A két nagy sportszergyár, a Nike és az Adidas küzdelme a piacokért

Sportpedagógia, testneveléselmélet, tantárgypedagógia I.:

  • I.: Kertai Bendegúz (PTE) - Vízbőlmentési, elsősegélynyújtási ismeretek a köznevelésben
  • II.: Csanádyné Söjtöry Borbála (ELTE) - Reprezentatív felmérés a tornaoktatás helyzetéről a közoktatásban Magyarországon
  • különdíj: Bánházi Laura (NYE) - Az egészségtudatos magatartás vizsgálata a MOB által támogatott sportiskolai képzésű megyeszékhelyi intézményben

Sportpedagógia, testneveléselmélet, tantárgypedagógia II.:

  • I.: Karacsi Gábor (ELTE) - A zene és a testnevelés órai aktivitás kapcsolata
  • II.: Wertmüller Ildikó (TE) - Hivatása: testnevelő tanár
  • II.: Nagy Cecilia (TE) - Hivatása: testnevelő tanár
  • III.: Szalai Kata (PTE) - Zenés-mozgásformák (aerobik) kedveltségi szintjének mérése általános iskolai környezetben
  • különdíj: Földvárszki Edina (ELTE) - Trendkövető táncos bemelegítés hatása a testnevelés órai aktivitásra

Sportpszichológia I.:

  • I.: Balikó Benjámin (ELTE) - Nyújtó gyakorlatblokk rendszeres használatának pszicho-motoros hatásai 7.osztályos tanulók körében
  • II.: Incze Krisztina (TE) - A jégkorong játékvezetők konfliktuskezelő stratégiáinak vizsgálata
  • II.: Czeferner Richárd (TE) - A jégkorong játékvezetők konfliktuskezelő stratégiáinak vizsgálata
  • különdíj: Sarus Tamás (PTE) - Állapotszorongás változásai testnevelés, történelem és matematika órákon

Sportpszichológia II.:

  • I.: Kéringer Johanna (TE) - Rizikófaktorok a magyar elit ritmikus gimnasztika pszichológiai vonatkozásában-A testkép, a motiváció és a kiégés kapcsolata az észlelt edzői autonómia támogatással
  • II.: Szántai Levente (SZTE) - A labdarúgás hatása a férfiak és a nők kognitív funkcióira
  • különdíj: Juhász Zsófia (TE) - Sportmotiváció és flow élmény vizsgálata utánpótláskorú társastáncosok körében
  • különdíj: Farkas Dominika (TE) - Sportmotiváció és flow élmény vizsgálata utánpótláskorú társastáncosok körében
  • különdíj: Fejes Nikoletta (PTE) - Az eredményességbe vetett grit - A grit vonás eredményességre gyakorolt hatásának vizsgálata sportolói mintán

Testnevelés és társadalomtudomány I.:

  • I.: Katona Péter Márk (DE) - A szegénység, mint motivációs tényező a sport világában
  • II.: Laskovics Tímea (TE) - Erasmus- Előny vagy hátrány
  • II.: Takács Máté (TE) - Erasmus- Előny vagy hátrány
  • III.: Szabó Zoltán Tamás (PTE) - Sportszakos hallgatók attitűdje a fogyatékossággal élők sportjával kapcsolatban
  • különdíj: Fülep Dezső András (ELTE) - Bionikai implantátumok hatása a sport világára

Testnevelés és társadalomtudomány II.:

  • I.: Leszkó Dóra (SE) - Központi idegrendszeri sérültek sportrekreációs lehetőségeinek vizsgálata Magyarországon
  • II.: Szíjártó Szilveszter Richárd (SZTE) - Orthorexia, edzésfüggőség és izomdiszmorfia megjelenése a férfi erőemelők, crossfitterek és testépítők körében
  • II.: Lóránt Vivien (SZTE) - Orthorexia, edzésfüggőség és izomdiszmorfia megjelenése a férfi erőemelők, crossfitterek és testépítők körében
  • III.: Garai Balázs Róbert (TE) - A kézilabda játékvezetők játékszabály-ismereti vizsgálata
  • különdíj: Derkács Evelin Andrea (PTE) - Női labdarúgás megítélése a férfiak körében