Az egyetem hálózatából elérhető, előfizetett adatbázisok
Jelenleg a hallgatói VPN csak a ProQuest és a MeRSZ hozzáférést biztosítja.
SPORTDiscus – Sporttal kapcsolatos angol, francia, spanyol, olasz szakirodalom. Nagyon sok cikk teljes szöveggel is elérhető (Kattintson az EBSCOhost Research Databases menüpontra, majd a listából válassza ki a kívánt adatbázisokat!)
Az Akadémiai folyóiratgyűjtemény az Akadémiai Kiadó által megjelentetett tudományos folyóiratok cikkeit tartalmazza.
A Compass térképes formában tájékoztat a nyilvános könyvtárakban elektronikus formában elérhető tudományos adatbázisokról.
A DART-Europe több európai ország PhD-értekezéseinek közös keresője.
A De Gruyter Open (korábban Versita) a nyílt hozzáférésű tudományos folyóiratok egyik legnagyobb kiadójának adatbázisa. Különböző tudományágak – köztük a sport és testnevelés is – cikkeinek teljes szövege érhető itt el.
A DOAB a Directory of Open Access Books a nyílt hozzáférésű könyvek adatbázisa.
A GALE adatbázisai közül az egyetemen elérhető Gale OneFile Physical Therapy and Sports Medicine használatával a fizikoterápia és sportgyógyászat témájában van lehetőség keresésre a világ vezető folyóiratai és referencia forrásai között. Tartalmazza a szakfolyóiratokat tartalmazó Academic OneFile-t és az általános tárgyú folyóiratokat magában foglaló General File-t.
A MeRSZ segítségével az Akadémiai Kiadó több mint kétszáz e-könyve érhető el teljes szöveggel. A gyűjtemény elsősorban bölcsészet-, gazdaság- és természettudományi kiadványokat tartalmaz, de kisebb mértékben más tudományterületekhez tartozó művek is előfordulnak benne.
Az Osiris Kiadó oldaláról 20 tudományterületről közel 1300 kötetet tartalmazó adatbázis érhető el.
A ProQuest Central teljes szövegű multidiszciplináris adatbázisban több ezer szakfolyóirat mellett napilapok, műhelytanulmányok, doktori értekezések és más dokumentumok is elérhetők az 1970-es évektől napjainkig.
A ScienceDirect zz Elsevier kiadó full-text adatbázisa, természet- és társadalomtudományi, műszaki és orvosi folyóiratcikkeket és könyvrészleteket tartalmaz.
A Scopus multidiszciplináris bibliográfiai adatbázis, mely szakirodalom- és idézőkeresésre is használható.
A SpringerLink a Springer Kiadó multidiszciplináris adatbázisa, mely folyóiratok ezreinek teljes szövegét tartalmazza.
A WOS (Web of Science) multidiszciplináris bibliográfiai adatbázis, mely szakirodalom- és idézőkeresésre is használható.
A JCR (Journal Citation Reports) a tudományos folyóiratok impaktfaktorát (IF) tartalmazó adatbázis.
Az Arcanum Digitális Tudománytár a folyamatosan bővülő tartalmú adatbázisban digitalizált magyar tudományos- és szakfolyóiratok, heti- és napilapok, valamint lexikonok és tematikus könyvgyűjtemények sokaságával segíti a keresést.
Az Új Jogtár jogi információs adatbázis. A magyar és európai joganyagot, kommentárokat, jogi cikkek bibliográfiáját tartalmazza.
Szabadon, bárhonnan elérhető adatbázisok
A Hungaricana közgyűjteményi portál, amely a hazai múzeumok, könyvtárak, levéltárak történeti értékű dokumentumait teszi közzé.
A JournalSeek a világ egyik legnagyobb folyóirat-adatbázisa, jelenleg több mint 100 ezer folyóirat adatait tartalmazza.
Az EPA, a Humanus és a Matarka közös keresője.
- Az EPA az Elektronikus Perodika Archívum és Adatbázis a Magyar Elektronikus Könyvtár kezdeményezésére jött létre. Lelőhely-nyilvántartó rendszer, E-folyóiratokat kezelő archívum és forrás.
- A Humanus a humántudományok magyar vonatkozású cikkeinek és tanulmányainak bibliográfiai adatbázisa.
- A MATARKA magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek adatbázisa, arra szolgál, hogy a magyar szakirodalomban könnyen találjunk cikkeket a témánkhoz.
A KSH, a Központi Statisztikai Hivatal különféle statisztikai adatok megtalálásában nyújt segítséget az “Adatok” menüpontban.
A LA84 Foundation digitális gyűjteménye hivatalos olimpiai jelentéseket, már megszűnt sportlapokat tartalmaz.
Az OpenDOAR a tudományos repozitóriumok adatbázisa.
A repozitóriumi közös kereső a hazai repozitóriumok tartalmát teszi hozzáférhetővé.