A forradalom zenéjére, Beethoven Egmont nyitányára gyülekeztek a nézők (tanárok és hallgatók) az aulában október 21-én, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharcra emlékezzünk. Az eseményen tiszteletét tette a Budapest XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Kulturális és Közművelődési Osztályának vezetője, Gilicze Zoltán és munkatársa Praimajer Mária is, de ott voltak a TF 1956-ban tanult és végzett diákjai közül is néhányan.
Az idén sok új arc, elsős, vagy először szereplő „fellépő” volt, ami új színfoltot vitt a műsorba. Az új szavalók mellett kitűnő énekesek is csatlakoztak hozzánk, akik a versek között rock-operákból, filmekből vett részletekkel, megzenésített versekkel tarkították a műsort. Táncosaink is „hozták a formájukat” hangsúlyozva, hogy a TF azért mégis csak a sportmozgás „fellegvára”.
Az idei műsorban egy francia és egy török Erasmus-hallgatót kértem fel szereplésre: ők az 1956-os eseményekhez kapcsolódó saját irodalmukból idéztek, anyanyelvükön (a közönség pedig magyarul olvashatta a kivetített műveket). A műsor végén az 1956-ban IV. évfolyamos Poppé György kért szót, és Verbényi József, akkori tanára, és saját élményeiről tartott egy rövid beszámolót.
A megemlékezésről felvételt készített a Hegyvidék Televízió is, és nagyjából 10 nap múlva tűzi műsorára ünnepi megemlékezésünket.
Az esemény a Szoborparkban, Hegedűs István szobránál folytatódott, ahol a TF dékánja és dékánhelyettese, valamint a Magyar Öttusa Szövetség vezetősége, olimpiai bajnoktársak és tanítványok, a Hegyvidéki Önkormányzat és Hegedűs István leánya helyezett el koszorút a fiatalon elhunyt sportoló szobránál. Ezt követően még a Főépület félemeleti és a Kollégium falán lévő emléktábláknál is koszorúk elhelyezésére került sor.
Az ünnepi emléksorozat 29-én este 6 órakor a Tabán moziban levetítésre kerülő „A halálraítélt” című filmmel folytatódik. November 4-én reggel 7.55-kor pedig a Győri úti udvaron álló kopjafánál, mécsesgyújtással emlékezünk az áldozatokra.
Az aula az idén sem telt meg, pedig a fellépők megérdemeltek volna egy nagyobb közönséget, mind az oktatók, mind a hallgatók részéről.
Végezetül álljon itt azok neve, akik ebben a szép emlékezésben részt vettek: Bozi András, Ekanem Bálint, Halil Karagöl, Illés Flóra, Ion Harriet, Kiss Annamária, Kovács Dorina, Michl Dorottya, Patakfalvi Edit, Szijártó Mátyás, Zavarkó Máté.
szöveg: Nemerkényi Krisztina (a műsor összeállítója) | fotó: Füstös Fanni