Sikeráradat az I. Egyetemi Combat Gamesen
2022. június 7.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Május 29-én rendezték az I. Egyetemi Combat Gamest, amelyen a TF toronymagasan végzett az élen.

siekráradat

A multisporteseményen három sportágban, tékvandóban, kick-boxban és karatéban indulhattak a versenyzők küzdelemben és formagyakorlatokban. Összesen 135-en vettek részt a tornán, többek között Patakfalvy Csenge, Bailey Kelen és Józsa Levente válogatott sportolók is. A bírók között olyan ikonok is megfordultak, mint amilyen Szabó János (nemzetközi bíró) vagy Faragó Tibor (WKF), aki a tavaly olimpiai bronzérmet nyert Hárspataki Gábor nevelőedzője is egyben.

Az érték- és hagyományteremtő céllal létrehozott első rendezvénynek egyetemünk adott otthont. A tékvandó küzdő kategóriában a férfiaknál két, a nőknél öt súlycsoportban rendeztek küzdelmeket, míg a Poomsae-formagyakorlatokban a férfiaknál egy, a hölgyeknél két kategóriában bizonyítothattak a résztvevők. A kitűnő egyéni teljesítményeknek köszönhetően megnyertük a csapatversenyt.

1. TFSE – 31 pont
  2. SZTE – 17 pont
  3. ELTE – 16 pont
  4. BME/Corvinus/Pázmány – 7 pont
  5. BGE/SOTE/Eszterházy – 3 pont

Küzdelem:

• Szűcs Krisztián – 1. hely (felnőtt férfi -68kg)
  • Böröczi Botond – 2.hely (felnőtt férfi +80kg)
  • Kolesár-Szundy Fanni – 3. hely (felnőtt nő -67 kg)
  • Szlezák Anna – 1. hely (felnőtt nő +67 kg)
  • Kántor Katalin – 2. hely (felnőtt nő +67 kg)

Poomsae:

• Szabó Gergő 1. hely (férfi felnőtt 18+)
  • Scholtz Orsolya Éva 1. hely (női felnőtt 18+ TFSE – SZTE)
  • Minkó Nadin 4. hely (női felnőtt 18+ TFSE – ELTE)

Karatéban egy arany kivételével az összes érmet a TF hozta el. Összesített mérlegünk: 16 bronz, 11 ezüst és 14 aranyérem. A tékvandóhoz hasonlóan itt is formagyakorlatokat (kata) mutattak be, illetve a küzdelem (kumite) kategóriában csaptak össze a résztvevők.

Kumite:

• Mulis Petra – 1. hely (női amatőr -68kg)
  • Tóth Johanna Eszter – 2. hely (női amatőr -68kg)
  • Hajdu Enikő – 3. hely (női amatőr -68kg)
  • Kolev Réka – 1. hely (női amatőr -61kg)
  • Wágner Bernadett – 2. hely (női amatőr -61kg)
  • Csóka Eszter – 3. hely (női amatőr -61kg)
  • Szlezák Anna – 1.hely (női amatőr +68kg)
  • Pálfi Flóra – 2. hely (női amatőr +68kg)
  • Kántor Katalin – 2. hely (női -68kg)
  • Nyeső Olivér – 1. hely (férfi amatőr +84kg)
  • Horváth Ádám – 2. hely (férfi amatőr +84kg)
  • Geier Dániel – 3. hely (férfi amatőr +84kg)
  • Laman Richárd – 1. hely (férfi amatőr -84kg)
  • Szabó balázs – 2. hely (férfi amatőr -84kg)
  • Palatin Máté – 3. hely (férfi amatőr -84kg)
  • Süli Richárd – 1. hely (férfi amatőr -75kg)
  • Mundrusz Máté – 2. hely (férfi amatőr -75kg)
  • Kovács Martin – 3. hely (férfi amatőr -75kg) és 1. hely (férfi amatőr -67kg)
  • Poor Simon – 2. hely (férfi amatőr -67kg)
  • Németh Gábor – 3. hely (férfi amatőr -67kg)
  • Nyeső Olivér – 1. hely (férfi -84kg)

Kata:

• Kántor Katalin – 1. hely (női amatőr)
  • Hajdu Enikő – 2. hely (női amatőr)
  • Méhes Krisztina és Gaál Blanka – 3. hely (női amatőr)
  • Pálfi Flóra – 2. hely (WKF)
  • Nyeső Olivér – 1. hely (férfi amatőr)
  • Kovács Martin – 2. hely (férfi amatőr)
  • Palatin Máté és Szabó Rajmund Zsolt – 3. hely (férfi amatőr)

siekráradat 2

A 15 magyar bajnoki címet szerzett, stílus Eb-és vb-győztes Mérő Bálint az 1. helyen zárt (WKF).

Kick-boxban két kategóriában, pointfightingban és light contactban mérték össze tudásukat a résztvevők. A nap végén három ezüstöt és három aranyérmet zsebeltünk be.

Pointfighting:

• Bozók Szabolcs – 2. hely (-74kg)
  • Fésű Lajos – 1. hely (-84kg)
  • Bálint Zoltán – 2. hely (-84kg)

Light Contact:

• Bozók Szabolcs 1. hely (-74kg)

Ezzel egyetemünk a Pázmányt és a BME-t megelőzve az 1. helyen végzett. Az eredményhirdetések végén hallagtóinknak, illetve versenyzőinknek összesen 17 bronz, 16 ezüst és 21 aranyérmet osztottak ki, mindhárom sportágat figyelembe véve összesen 54-et.

Gratulálunk a résztvevőknek és a versenyzőknek a szép eredményekhez!

fotó: Potóczki Renáta