Kitűnően szerepeltek sportlövőink az egyetemi bajnokságon
2022. április 13.Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

Szép számú mezőny gyűlt össze múlt hétvégén a KSI sportlövő pályáján, a BOK Csarnok légfegyveres lőterén, ahol több számban, a nyílt irányzékú légpuska és légpisztoly 20 lövéses versenyszámában, valamint a légpisztoly és zárt irányzékú légpuska 60 lövéses női és férfi versenyszámában álltak céltábla elé a résztvevők.

Természetesen nem hiányoztak az eseményről a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói sem, akik remek összpontosító- és célzóképességükről tettek tanúbizonyságot.

A légpuskások 20 lövéses versenyszám vegyes csapatversenyét ugyanis a Senoha Kitti, Nágl Roland, Horváth András összetételű trió nyerte, megelőzve a Debreceni Egyetem (DE) és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) alakulatát. Ugyanebben a versenyszámban a nők egyéni viadalán Senoha Kitti ezüstérmet nyert 188 körös teljesítménnyel.

A légpisztolyosok 20 lövéses számában a nőknél Senoha Kitti egy bronzérmet is begyűjtött, míg a férfiaknál Győry Viktor a dobogó második fokára állhatott fel. A csapatverseny rendkívül izgalmasan alakult: a Senoha Kitti, Győry Viktor, Horváth András összetételű TF-es alakulat szétlövéssel múlta felül az NKE-t.

Ezzel a teljesítménnyel egyetemünk hallgatói bizonyultak a legeredményesebbnek az idei sportlövő MEFOB-on.

A versenyről készült képek itt, az eredmények pedig itt érhetőek el.