Minden várakozást felülmúlt a fenntarthatóság jegyében, a Healthy Campus-projekt keretében szerdán megrendezett Föld napja-rendezvény a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen (TF).
Úgy tűnik, a klímakatasztrófa, a fenntarthatóság és a környezetvédelem kérdése továbbra is népszerű téma a fiatal generáció körében. Erről nyerhetett tanúbizonyságot, aki április 15-én ellátogatott a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen (TF) Föld napja elnevezésű, a World Leisure Day-jel egybekötött egész napos eseményére, amelynek az volt a célja, hogy bővítse a résztvevők fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteit.
A Föld napja-nyereményjáték regisztrációjánál már 160-nál járt a résztvevők száma, és a nap végére ez a szám 200 főlé kúszott a kitelepüléseket, különböző aktívitásokat, kvíz- és nyereményjátékokat, valamint két érdekes kerekasztal-beszélgetést magában foglaló eseményen.
Számos hazai szervezet állított fel standot az aulában: a Humusz Szövetség, a Tudatos Vásárlók Egyesülete, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége, a Felelős Gasztrohős, a Zöldövezeti Társulás, a HungaroMET/HungAiry, a TF Sport-táplálkozástudományi Központja, a Nébih Maradék Nélkül, a Magyar Természetjáró Szövetség és a Magyar Természetvédők Szövetsége. A különböző szervezetek interaktív játékos feladatokkal, kvízekkel és rejtvényekkel várták az érdeklődőket.
A Rákellenes Liga kiscsoportos beszélgetések keretében a prevenció fontosságára hívta fel a figyelmet.
A Greendependent szervezet Klímakirakós címmel rendezett kvízjátékot a jelenlévőknek a könyvtárban, és sokan várták a nyereménysorsolást is az aulában, amelynek során a TF-webshop kínálta ajándéktárgyakat, a Nestlé által felajánlott termékeket, a +HungaroMET és a Magyar Természetjáró Szövetség által felajánlott ajándékcsomagokat lehetett nyerni.
A rendezvényt két kerekasztal-beszélgetés zárta csaknem félszáz résztvevő jelenlétében. Az egyik az élelmiszerbiztonság, a mezőgazdaság hatékonyságát és fenntarthatóságát, az élelmiszerárakkal kapcsolatos kihívásokat járta körbe Braunmüller Lajos, Szabó Adrienn fenntarthatóság-fókuszú dietetikus és tartalomgyártó, illetve dr. Szikra Péter okleveles környezetvédő részvételével, míg a másik, amelyet az Önkéntes és Fenntarthatósági Iroda szervezett a sport és a sportesemények fenntarthatóságával kapcsolatos felvetéseket vitatta meg. Utóbbin Schmitt Petra, a Magyar Teniszszövetség főtitkára, a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság fenntarthatósági vezetője, Csobay Krisztina, a Zöldövezet Társulás elnöke, Pitz András, a Magyar Kézilabda-szövetség operatív igazgatóhelyettese, Keserű Márton, a Green Force önkénteskoordinátora, aki a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokságon tevékenykedett és dr. Perényi Szilvia, az Önkéntes és Fenntarthatósági Irodájának vezetője szólalt meg.
Az esemény, illetve az első kerekasztal szervezésében jelentős szerep hárult Kosik-Sziráki Zsófiára, az Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék munkatársára, míg a második kerekasztal szervezésében dr. Perényi Szilvia, a Sportmenedzsment Tanszék docense, az Önkéntes és Fenntarthatósági Iroda vezetője játszott jelentős szerepet.
Fotó: Turcsik Márk
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003
-
2002
-
2001